Gwiazdy na Festiwalu Filmowym w Cannes. "To nie tylko sztuka, to także luksus i glamour"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Anna Kowalska
Polski wieczór na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes
Polski wieczór na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W Konkursie Głównym 75. Festiwalu Filmowego w Cannes znalazło się 21 nieprzeciętnych produkcji, w tym także obraz "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Nazwisko laureata Złotej Palmy zostanie ogłoszone 28 maja br., ale to tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają na festiwalowych gości. W Dzień Dobry TVN kulisy tegorocznego święta miłośników kina odsłoniła reporterka Anna Kowalska.

Obraz Jerzego Skolimowskiego na Festiwalu Filmowym w Cannes

Premiera filmu "IO" bez wątpienia uświetniła jubileuszową edycję Festiwalu Filmowego w Cannes. Obraz w reżyserii Jerzego Skolimowskiego znalazł się na liście 21 produkcji Konkursu Głównego, a tym samym stanął do rywalizacji o prestiżowe wyróżnienie w postaci Złotej Palmy.

- Bardzo mnie ten film poruszył. Uważam, że to jest najbardziej osobista wypowiedź Skolimowskiego w całej jego twórczości (...). On bierze nas w podróż przez świat, widziany przez tytułowego IO, czyli zwykłego, szarego osiołka. Pokazuje nam dobro i zło tego świata. Zdecydowanie więcej jest tego drugiego - oceniła dziennikarka Grażyna Torbicka, a jej słowa natychmiast spotkały się z potwierdzeniem ze strony dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

- Ten film jest niezwykle świeży, niezwykle odważny i niezwykle nowatorski - stwierdził Radosław Śmigulski.

Gwiazdy na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes

Jerzy Skolimowski nie mógł uczestniczyć w tegorocznej odsłonie Festiwalu Filmowego w Cannes. Na czerwonym dywanie, a co za tym idzie także i na pokazie filmu "IO" w Pałacu Festiwalowym, zjawili się za to aktorzy Sandra Drzymalska i Mateusz Kościukiewicz oraz producentka Ewa Piaskowska.

W gronie gości biorących udział w wielkim świecie miłośników kina znaleźli się także tacy artyści, jak Tom Cruise, Forest Whitaker, Eva Longoria, Julianne Moore czy Julia Roberts. Jak co roku, nie zabrakło niezapomnianych emocji, ale i wyjątkowych kreacji, przykuwających uwagę otoczenia.

- To nie tylko sztuka, to także luksus i glamour - podsumowała reporterka Anna Kowalska.

Gwiazdy na Festiwalu w Cannes. Zobacz wideo:

Gwiazdy na Festiwalu w Cannes
Gwiazdy na Festiwalu w Cannes Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości