festiwal filmowy w cannes

  festiwal filmowy w cannes

  Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes "Triangle of Sadness" (czyli "trójkąt smutku") atakuje świat mody, mediów społecznościowych i luksusu. W Dzień Dobry TVN o tej produkcji opowiedział jej reżyser Ruben Ostlund oraz aktorka Charlbi Dean.

  O Joannie Kulig w ostatnich dniach było głośno we wszystkich mediach. Aktorka bowiem przebywała w Cannes, gdzie wcielała się w rolę jurorki. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o festiwalu, a także swoich przyszłych planach.

  75. Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. W tym roku zdecydowany sukces odniosły dwa polskie filmy. Nie zabrakło również akcentów nawiązujących do wojny w Ukrainie. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Tatarska.

  Film Agnieszki Smoczyńskiej został na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes nagrodzony owacją na stojąco. Krytycy mówią, że "The Silent Twins" nie daje o sobie łatwo zapomnieć. W Polsce produkcja ta będzie miała swoją premierę jesienią. Teraz jednak reżyserka opowiedziała o swoim dziele dla Dzień Dobry TVN.

  W Konkursie Głównym 75. Festiwalu Filmowego w Cannes znalazło się 21 nieprzeciętnych produkcji, w tym także obraz "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Nazwisko laureata Złotej Palmy zostanie ogłoszone 28 maja br., ale to niejedyna atrakcja, która czeka na festiwalowych gości.

  75. Festiwal Filmowy w Cannes trwa do 28 maja. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie wiele wspaniałych filmów, a na czerwonym dywanie pokażą się największe światowe gwiazdy. Nie zabraknie również polskich akcentów.

  Aktorka będzie członkinią jury. Kto jeszcze będzie oceniał konkursowe filmy?

  Sharon Stone pojawiła się na 74. Festiwalu Filmowym w Cannes i wywołała wielkie zainteresowanie mediów. Wszystko za sprawą swojej stylizacji i niezwykłej sukni, która momentalnie przykuła uwagę wszystkich fotoreporterów. Zobaczcie, jak wyglądała.

  74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes trwa w najlepsze. Na czerwonym dywanie pojawiło się wiele światowej sławy gwiazd. Do zdjęć pozowali już m.in. Timothée Chalamet, Adrien Brody, Tilda Swinton, Christian Louboutin, Bella Hadid, Vanessa Paradis, Catherine Deneuve czy Marion Cotillard. Mieliśmy jednak także polską reprezentację, bowiem premiery filmowe swoją obecnością zaszczyciły Anja Rubik i Kasia Smutniak. Zobaczcie, jak wyglądały.

  Bella Hadid to bez wątpienia jedna z ważniejszych postaci w świecie mody ostatnich lat. Modelka szturmem podbiła wybiegi i czerwone dywany na całym świecie. Teraz pojawiła się na Festiwalu Filmowym w Cannes i wywołała zamieszanie. Wszystko za sprawą swojej kreacji, która odsłoniła jej biust.

  Jodie Foster - reżyserka, aktorka i producentka - dostała Honorową Złotą Palmę podczas 74. festiwalu w Cannes. To jedna z najbardziej prestiżowych w branży filmowej imprez na świecie. Jej tegoroczna, 74. edycja, rozpoczęła się we wtorek 6 lipca.

  „The French Dispatch” Wesa Andersona i debiut reżyserski Vigo Mortensena „Falling” wśród filmów oficjalnej selekcji Cannes 2020. Ogólnie wybrano 56 produkcji. Polskim akcentem jest „Sweat” absolwenta łódzkiej filmówki Magnusa von Horna. 73. Międzynarodowy Festiwal w Cannes nie odbędzie się w tradycyjnej formie z powodu pandemii koronawirusa. Produkcje trafią na inne festiwale i do zamkniętego kinowego obiegu aż do wiosny.

  Cannes to gwiazdy, imprezy, szampan, bąbelki... ale Piotr Wojtasik wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN by naszym widzom pokazać to, czego zazwyczaj nie widać - kulisy. Jak myślicie, ile metrów czerwonego dywanu zużywanych jest podczas trwania festiwalu i kto jako pierwszy odwiedzał to urokliwe miejsce?

  70. Festiwal Filmowy w Cannes dobiegł końca. Na czerwonym dywanie nie zabrakło polskich twarzy. Kto pojechał do Cannes? Na miejscu była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zobacz, co Grażyna Torbicka podarowała Julianne Moore, kto pojawił się na pamiątkowym polskim zdjęciu, w jakim charakterze na festiwal wybrała się Jessica Mercedes i dlaczego Monika Olejnik wzbudziła zainteresowanie mediów swoim ubiorem na premierze najnowszej produkcji Romana Polańskiego.

  Dziennikarka i ambasadorka L’Oréal Paris Grażyna Torbicka wyjechała na festiwal filmowy w Cannes już po raz dwudziesty. Jak wspomina wszystkie swoje dotychczasowe wizyty? Czym różnią się dwa ostatnie jej pobyty w Cannes od wcześniejszych? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na Festiwalu Filmowym w Cannes obecna była nasza wysłanniczka Agnieszka Jastrzębska. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z Karimem Rahmanem, głównym makijażystą Loreal Paris. Karim dba o to, by gwiazdy na czerwonym dywanie wyglądały spektakularnie. Jakie w tym sezonie obowiązują trendy w makijażu? Powinniśmy skupić się na oczach czy ustach? I czy trudno przekonać gwiazdy do makijażowych nowości?

  Agnieszka Jastrzębska wróciła z filmowego Festiwalu w Cannes. Spotkała tam nie tylko ze światowymi gwiazdami. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała również z Grażyną Torbicką, która pokazała się tam w zupełnie nowej roli. Jakiej?

  Rozpoczyna się 69. Festiwal filmowy w Cannes. Czego możemy spodziewać się po tegorocznej edycji konkursu? Jaki film otworzy festiwal? I kto ma największą szansę na Złotą Palmę? O święcie kina w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  W tym roku na czerwonym dywanie w Cannes pojawił się Daniel Olbrychski. Aktor został zaproszony jako juror. Podczas festiwalu oceniał filmy w sekcji etiud studenckich oraz w konkursie obrazów krótkometrażowych. Czy jemu, jako aktorowi specjalizującemu się w rolach filmów pełnometrażowych, ciężej było oceniać krótkie etiudy? Jak czuł się w roli członka kapituły konkursu? Czy obrady jurorów były bardzo burzliwe? Dlaczego towarzyszy mu pewien rodzaj niedosytu? Na pytania prowadzących aktor odpowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.