Gwiazdy

Nie żyje słynny komik. "Śmiejcie się tak głośno jak to możliwe na jego cześć"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
świeca żałobna

Gilbert Gottfried zmarł w wieku 67 lat po ciężkiej chorobie. Był jednym z najpopularniejszych amerykańskich komików. Olbrzymią sympatię widzów przyniosła mu praca w dubbingu. - Najbardziej kultowy głos komedii - pisze rodzina artysty, która przekazała informację o jego śmierci.

Gibert Gottfried nie żyje

O śmierci aktora poinformowała rodzina, publikując wpis w mediach społecznościowych.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru 11. Touska Gholami Khaljiri, irańska aktywistka
#BezCukru 11. Touska Gholami Khaljiri, irańska aktywistka
wideo 2/11

- Poza byciem najbardziej kultowym głosem komedii, Gilbert był wspaniałym mężem, bratem, przyjacielem i ojcem dwójki dzieci - napisano w komunikacie. - Chociaż dzisiejszy dzień jest smutny dla nas wszystkich, prosimy, śmiejcie się tak głośno jak to możliwe na cześć Gilberta - dodano.

Gibert Gottfried - kariera

Gibert Gottfried był znany ze charakterystycznego głosu, którym przemówiła papuga w disnejowskiej wersji "Alladyna". Występował również jako stand-uper. Widzowie zapamiętali jego role w "Gliniarzu z Beverly Hills 2", "Kochanym Urwisie", "I kto to mówi II" oraz serialach m.in. "Świecie według Bundych" i "Skrzydłach".

Karierę komika rozpoczął w wieku 15 lat, pojawiając się na nowojorskich scenach. Tam też został zauważony przez producentów kultowego "The Saturday Night Live". Wtedy też rozpoczęła się jego przygoda przed kamerą. Publiczność pokochała go za żarty, w których wielokrotnie przełamywał tabu.

Gibert Gottfried - przyczyna śmierci

Rzecznik prasowy rodziny poinformował, że przyczyną śmierci była dystrofia miotoniczna typu 2 prowadząca do zaburzeń pracy serca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Unggul Wicaksono / Getty Images

Pozostałe wiadomości