Gdy miał 6 miesięcy, kąpał go Lionel Messi. O ich wspólnym zdjęciu mówi cały świat

Lamine Yamal
Kim jest Lamine Yamal?
Źródło: Boris Streubel - UEFA / Contributor/Getty Images
Lamine Yamal to zaledwie 16-letni zawodnik FC Barcelona. Podczas półfinałowych rozgrywek hiszpański piłkarz święcił tryumf jako najmłodszy strzelec gola w historii piłkarskich mistrzostw Europy. Nastolatek dopiero rozwija swoje zawodowe skrzydła i mało kto wie, że ze światem futbolu miał styczność od niemal pierwszych dni życia. Kim jest Lamine Yamal?

Lamine Yamal całe życie poświęcił piłce nożnej. Teraz, gdy cały świat interesuje się jego karierą, w sieci pojawiły się archiwalne zdjęcie z okresu niemowlęctwa. Gdy miał zaledwie pół roku, był kąpany przez Lionela Messiego, co uwieczniono na wyjątkowych fotografiach.

Dalsza część tekstu poniżej.

Michał Gałyga
Kobieca piłka nożna rośnie w siłę!
Źródło: Dzień Dobry TVN

Kim jest Lamine Yamal?

Lamine Yamal Nasraoui Ebana to hiszpański piłkarz, który przyszedł na świat 13 lipca 2007 roku. Debiutował w wieku 15 lat, 9 miesięcy i 16 dni, zostając najmłodszym piłkarzem w historii klubu FC Barcelona. Choć jego piłkarski talent wzbudza sporą sensację już od dłuższego czasu, to dopiero za sprawą meczu Hiszpania - Francja, który odbył się 9 lipca, zyskał większy rozgłos. 16-latek w 21. minucie rozgrywki strzelił gola przeciwnikom, czym wzbudził euforię wśród kibiców. Między innymi dzięki skuteczności młodego sportowca Hiszpania wygrała z Francją i dostała się do finałów Euro 2024.

Lionel Messi kąpie małego Lamine'a Yamala - zdjęcie

Po zwycięskim meczu FC Barcelony zainteresowanie Laminem Yamalem stało się tak duże, że w internecie nie zabrakło zdjęć i zaskakujących informacji na temat młodego sportowca. W serwisie X jeden ze sportowych portali udostępnił archiwalne fotografie, o których istnieniu mógł nie pamiętać sam nastoletni piłkarz. W 2007 roku fotograf Joan Monfort, w ramach tworzenia charytatywnego kalendarza, uwiecznił 20-letniego Lionela Messiego z malutkim dzieckiem w ramionach. Dobrze zapowiadający się zawodnik kąpał podczas sesji zdjęciowej 6-miesięcznego Lamina i nikt nie mógł wówczas przewidzieć, że obaj panowie będą tak popularnymi zawodnikami.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: www.rmf24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Boris Streubel - UEFA / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla