Gwiazdy

Filip Chajzer stworzył misia, by pomagać innym. "Chciałem, żeby wyglądał jak ja"

Gwiazdy

Reporter:
Oskar Netkowski
Filip Chajzer zaprezentował swojego misia
Filip Chajzer zaprezentował swojego misia Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Filip Chajzer zaprezentował swojego świątecznego misia. Dziennikarz zadbał o to, by do złudzenia przypominał jego stylizację. Akcja wspiera budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Prowadzący Dzień Dobry TVN powiedział o swojej misji w pomaganiu.

Misie Fundacji TVN - edycja 2022

Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" zgodnie z tradycją rozpoczyna się na przełomie jesieni i zimy. Ukochane przez dzieci, ale nie tylko, charytatywne pluszaki są już przygotowywane do sprzedaży, a gwiazdy pochwaliły się już swoimi wyjątkowymi projektami. Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną po raz 17-sty przekazane potrzebującym dzieciom.

Choć do okresu świątecznego zostało jeszcze sporo czasu, to już wiadomo, kiedy charytatywne pluszaki będą dostępne w sprzedaży. Misie Fundacji TVN co roku cieszą się ogromną popularnością, jako prezenty mikołajkowe lub bożonarodzeniowe. Z tego powodu podjęto decyzję, by pluszaki trafiły na sklepowe półki sieci Rossmann nieco szybciej niż zwykle, bo już 1 grudnia.

Filip Chajzer i jego świąteczny miś

"Podaruj Misia" to akcja charytatywna Fundacji TVN, która rozpocznie się po raz siedemnasty. Inicjatywa co roku zachęca do niesienia pomocy potrzebującym najmłodszym. W tym roku celem zbiórki będzie wsparcie budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. Filip Chajzer stworzył własnego pluszaka, którego dosłownie, uszył na swoją miarę.

- Zacząłem nosić marynarki, które nosił Mateusz Hładki w Dzień Dobry TVN. To moja pierwsza marynarka szyta na miarę, kocham ją. Kiedy okazało się, że będę miał misia, wiedziałem, że będę chciał, żeby wyglądał tak, jak ja, kiedy sytuacja jest bardziej elegancka niż hipsterska - opowiadał prowadzący Dzień Dobry TVN.

- Przydarzył mi się taki miś, po którego sam bym poszedł do Rossmanna. I nie zastanawiam się, jakiego chcę, tylko wiem, że idę po Filipka. Zachęcam państwa, żebyście poszli po Filipka, bo Filipek jest wyjątkowy. Jak każdy Filipek oczywiście. Ale ten jeszcze bardziej, bo kupując tego misia pomagacie. I tak naprawdę żartuję, nie ma znaczenia, jakiego misia wybierzecie, ważne żeby sprawił radość waszym bliskim i pomógł tym, dla których los nie był łaskawy - dodał.

Filip Chajzer o zdrowiu psychicznym

Pieniądze ze sprzedaży miśków przekazane zostaną na budowę Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży, która ma potrwać 2 lata. W planach jest także przeniesienie i powiększenie Kliniki Onkologii. Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Filip Chajzer nie mógł przejść obojętnie obok tej akcji. - Zawsze kiedy jest możliwość i pojawia się luka, którą można zapełnić swoim zasięgiem czy darem przekonywania, to trzeba to uruchomić - powiedział.

Dziennikarz powiedział niedawno o swoich zmaganiach z depresją. Zapytany, jak radziłby innym troszczyć się o zdrowie psychiczne, przyznał, że jest to tak złożony temat, że trudno znaleźć uniwersalną radę. - Czas jest kluczowy. Nie spinać się, nie narzucać sobie presji. Po prostu przeżyć. I kiedyś, trzeba mieć nadzieję, że to minie - mówił.

Fundacja TVN - jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży?

Każdy może pomóc w budowie. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7356 (koszt 3,69 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości