Kto ma szansę na Emmy 2020? Znamy nominacje

x-news
Kto w tym roku zdobędzie Emmy? Członkowie amerykańskiej Akademii Telewizyjnej ogłosili w Los Angeles nominacje do 72. edycji tych prestiżowych nagród. W gronie gwiazd z szansą na statuetkę - po raz pierwszy od 11 lat - znalazła się Jennifer Aniston.

Emmy 2020 - nominacje

Członkowie amerykańskiej Akademii Telewizyjnej ogłosili w Los Angeles nominacje do 72. edycji nagród Emmy. NBC ma szanse na zdobycie 47 statuetek, ABC na 36, a FX na 33. Po raz pierwszy w konkurencji wzięły udział Apple TV oraz Disney.

W gronie znanych gwiazd z nominacjami znaleźli się m.in. Jennifer Aniston ("The Morning Show") w kategorii najlepsza aktorka w serialu dramatycznym oraz Cate Blanchett ("Mrs. America") jako najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.

Składam najszczersze podziękowania Akademii Telewizyjnej za wyróżnienie +Mrs. America+, serialu i opowieści, które są nie tylko dla mnie znaczące, ale głęboko odzwierciedlają czasy, w których żyjemy - czasy, które chcieliśmy wyjaśnić poprzez badanie naszej przeszłości

- powiedziała Blanchett magazynowi „People”.

Michael Douglas ("The Kominsky Method") dostał nominację w kategorii: najlepszy aktor w serialu komediowym, a Hugh Jackman ("Bad Education") w kategorii najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.

Z onieśmieleniem przyjmuję nominację zarówno dla mnie, jak i dla filmu i jestem podekscytowany, że zostałem zauważony wśród tak utalentowanego grona aktorów

- skomentował Jackman w rozmowie z "People".

Jennifer Aniston nominowana do Emmy

Na statuetkę w kategorii "najlepsza aktorka w serialu dramatycznym" ma szansę m.in. Jennifer Aniston. Gwiazda serialu "Przyjaciele" została nominowana po raz pierwszy od 11 lat. Aktorka podziękowała za to w poście opublikowanym na Instagramie.

Emmy 2020 - kiedy gala

Laureaci tegorocznej edycji nagród Emmy zostaną wyłonieni 20 września. Uroczysta gala odbędzie się w Los Angeles. Ceremonię poprowadzi Jimmy Kimmel, popularny amerykański aktor, komik, pisarz, producent telewizyjny i gospodarz talk-show, m.in. "Jimmy Kimmel Live!"

Jeszcze nie wiadomo, czy tegoroczne rozdanie Emmy będzie wyglądało tak jak zwykle, czy odbędzie się gala wirtualna.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości