Elżbieta Dmoch walczy o zdrowie. "Jest bardzo słaba, ale nie tracimy nadziei"

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
Super Express
Elżbieta Dmoch

Elżbieta Dmoch zaniepokoiła fanów najnowszymi doniesieniami o jej stanie zdrowia. Piosenkarka od kilku miesięcy mierzy się z poważnymi dolegliwościami. Jak się obecnie czuje?

Elżbieta Dmoch - życie i kariera

Elżbieta Dmoch zapisała się w pamięci fanów jako gwiazda legendarnego zespołu 2 plus 1. Ponadto uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet w PRL. Urodziła się w 1951 roku w Warszawie i od małego interesowała się muzyką. Popularność zdobyła już w 1968 roku, kiedy wstąpiła do zespołu muzycznego Warszawskie Kuranty. Założycielem był jej przyszły mąż Janusz Kruk. Zespół istniał tylko 2 lata. Wkrótce jednak ich życie kompletnie się odmieniło. Para pobrała się w 1973 roku. Dwa lata wcześniej powołali do życia zespół 2 plus 1.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru 18. Kasia Moś
wideo 2/19

Choć przez wiele lat pracowali razem i byli partnerami, nie uniknęli rozwodu. W 1989 r. ich drogi się rozeszły. Kolejne 3 lata nadal robili wspólne projekty, utrzymując przyjacielskie relacje. Wokalistka pragnęła powrotu do ukochanego. Jego nagła śmierć w 1992 r. na zawał serca przekreśliła jednak wszystko. Gwiazda długo nie mogła dojść do siebie po tej stracie.

Elżbieta Dmoch walczy o zdrowie

Po śmierci byłego męża piosenkarka zakończyła karierę muzyczną i usunęła się w cień. Do koncertowania wróciła na zaledwie chwilę na przełomie 1998 i 1999 roku. Reaktywowano wówczas zespół Dwa plus jeden. Ostatni raz publicznie zaśpiewała w 2002 roku. Przez lata słuch po wokalistce zaginął. W pierwszej połowie tego roku "Super Express" informował, że Elżbieta Dmoch borykała się z problemami zdrowotnymi. Chorowała na COVID-19, miała problemy z krążeniem, a także z płucami. Okazuje się, że kilka miesięcy później wcale nie jest lepiej.

Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej, który miał odebrać artystkę z placówki medycznej, zdradził tabloidowi, w jakim stanie jest artystka. - Nadal jest bardzo słaba, ale nie tracimy nadziei, że będzie lepiej. Najważniejsze jest to, że dała sobie pomóc. To prawdziwy przełom. Wcześniej po prostu odmawiała - mówił.

- Ma teraz pomoc materialną, medyczną, wkrótce czekają ją wizyty u specjalistów i remont mieszkania, które trzeba dostosować do jej potrzeb - dodał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: Super Express

Źródło zdjęcia głównego: 2 plus 1/YouTube; instagram.com/2plus1pl/

Pozostałe wiadomości