Wagary w wykonaniu znanych osób: "Siostry postanowiły przebrać mnie za żuczka gnojaka"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Nasze wagary, czyli wspomnień czar

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także dzień wagarowicza. Spora grupa uczniów urywa się wtedy z zajęć, a czasem same szkoły rezygnują z regularnych zajęć i organizują różnego rodzaju atrakcje. W Dzień Dobry TVN aktorka Lidia Sadowa i model Jakob Kosel opowiedzieli, jak spędzali ten dzień.

Czy gwiazdy chodziły na wagary?

Lidia Sadowa przyznała, że nie chodziła na wagary. - Raz, jak się zebrałam w sobie, powiedziałam: "nie, nie idę [na zajęcia - przyp. red.]", to było na studiach, [...], schowałam się w takim przedsionku, który łączył teatr ze szkołą, bardzo byłam z siebie dumna, w tym czasie nauczyciel, nasz profesor, przyszedł od strony teatru, znalazł mnie [...] i to by było tyle moich sukcesów - powiedziała aktorka.

Jakob Kosel wyznał, że zdarzało mu się chodzić na wagary, jednak nigdy nie wagarował 21 marca. Ten dzień był jego ulubionym dniem w szkole. - Często to był dzień sportu, często się ludzie przebierali, [...], to był super dzień w szkole - dodał nasz rozmówca.

Model wyznał, że z powodu opuszczania przez niego zajęć wychowawczyni często kontaktowała się z jego mamą. - One częściej widziały się poza szkołą niż ja ze swoją wychowawczynią. Później nawiązały kontakt telefoniczny, [...], miałem elektroniczny nadzór prawie cały czas - powiedział.

Jakie atrakcje organizują szkoły z okazji dnia wagarowicza?

- U nas się przebieraliśmy. Największe moje wspomnienie z przebierania, to, jak siostry postanowiły przebrać mnie za żuczka gnojaka, bardzo się z tego powodu cieszyły. Wypchały mi brzuszek, ja płakałam, mówiły, że będzie świetnie. Koniec końców był motylek - powiedziała w Dzień Dobry TVN Lidia Sadowa.

Aktorka dodała, że tego dnia topili Marzannę oraz organizowano różnego rodzaju imprezy.

Jak jeszcze nasi rozmówcy wspominają pierwszy dzień wiosny ze szkolnych czasów? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości