Gwiazdy

Coldplay zabiera nas w kosmiczną podróż. Posłuchaj nowego singla "Higher Power"

Gwiazdy

Warner Music Polska (1)

Zespół Coldplay wraca do swoich fanów z nowościami. 7 maja odbyła się długo wyczekiwana premiera singla "High Power". Artyści nie bez powodu pochwalili się utworem w Dzień Kosmosu. Jakie niespodzianki przygotowali dla słuchaczy?

Coldplay "High Power" - premiera nowego singla

Początek maja obfituje w muzyczne nowości. Świeży singiel przedstawił światu zespół Coldplay. Muzycy premierę postanowili jednak uczcić w wielkim stylu, dokładnie 7 maja, czyli w Dzień Kosmosu. W ramach pozaziemskiego czatu wideo połączyli się z francuskim astronautą z ESA, Thomasem Pesquetem, który obecnie przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Muzycy przygotowali również specjalny występ z udziałem tańczących hologramów kosmitów, wykonując "Higher Power" oraz przekazali zapis nagrania Pesquetowi.

Po premierze singla artyści porozmawiali z astronautą na temat podobieństw między życiem w trasie a życiem na Stacji Kosmicznej, poruszyli kwestię kruchości Ziemi, a także zapytali astronautę o spotkanie z obcymi.

Coldplay - nowy utwór i globalna kampania

Premierę singla poprzedziła globalna kampania teasująca, podczas której tajemnicze symbole były wyświetlane w miastach na całym świecie. Enigmatyczne znaki zostały również zauważone na budynku Warsaw Spire i udostępnione na oficjalnych social mediach zespołu.

"Higher Power" to utwór, którego melodia powstała na małym keyboardzie i zlewie w łazience na początku 2020 roku. Został wyprodukowany przez Maxa Martina, który według muzyków jest prawdziwym cudem wszechświata.

Zobacz także:

Filmy na majówkę z muzyką w roli głównej. Poleca Anna Wendzikowska

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Czego nie wiemy o Jerzym Pilchu? "Alkohol, muzyka, kobiety. To była głośna samotność"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości