Gwiazdy

Clarence Gilyard Jr. nie żyje. Aktor z filmu "Strażnik Teksasu" miał 66 lat

Gwiazdy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
gazeta.pl
Clarence Gilyard Jr.

Clarence Gilyard Jr. zmarł w wieku 66 lat. Amerykański gwiazdor znany był widzom głównie z takich filmów jak "Strażnik Teksasu" i "Szklana pułapka". - Będziemy bardzo za tobą tęsknić, profesorze G! - czytamy w oświadczeniu University of Nevada w Las Vegas, gdzie aktor pracował jako profesor filmu i teatru.

Clarence Gilyard Jr. nie żyje

Zmarł Clarence Gilyard Jr., aktor "Strażnika" Teksasu" i "Szklanej pułapki". Miał 66 lat. Śmierć artysty potwierdzono w oświadczeniu, które wydało University of Nevada w Las Vegas. Gilyard pracował tam jako profesor filmu i teatru w UNLV College of Fine Arts.

Profesor Gilyard był latarnią światła i siły dla wszystkich wokół niego 

Polscy artyści, którzy odeszli w 2022 roku

Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Kiedykolwiek pytaliśmy go, jak się ma, radośnie oświadczał, że jest "szczęśliwy". Ale naprawdę to my mamy szczęście być jego kolegami i uczniami przez tyle lat. Kochamy cię i będziemy bardzo za tobą tęsknić, profesorze G! - dodała.

Szczegóły dotyczące śmierci aktora nie są znane.

Clarence Gilyard Jr. zmarł w wieku 66 lat

Clarence Gilyard Jr. urodził się 24 grudnia 1955 r. Wychował się w wojskowej rodzinie, sam też był rok w armii, potem studiował aktorstwo.

Był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Zadebiutował w filmie "Top Gun" jako Sundow. Zagrał też m.in. w "Szklanej pułapce", gdzie wcielił się w Theo, komputerowego speca od terrorystów. W telewizji występował m.in. w "Matlocku" w 85 odcinkach. Dużą popularność przyniosła mu rola Jimmy'ego Trivette'a w serialu kryminalnym CBS "Strażnik Teksasu", gdzie pojawił się we wszystkich 196 odcinkach. Był też producentem i reżyserem niektórych odcinków tego serialu.

Od 2006 roku uczył aktorstwa.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBS Photo Archive/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości