Gwiazdy

Cezary Żak o córce Zuzannie, która pracowała na oddziałach covidowych. "Codzienne zgony bez rodzin były niezwykle traumatyczne"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Po miesiącach przerwy życie teatralne rozkwitło na nowo. Spektakle znów dają radość i zmuszają do refleksji. Wraz z otwarciem miejsc kultury, Cezary Żak zaprezentował widowni nowy spektakl "Kolacja dla głupca", którego jest reżyserem. Artysta gościł w naszym studiu, po czym wyruszył z przedstawieniem w Polskę.

Jak Cezary Żak został reżyserem?

Nie każdy wie, że Żak nie tylko występuje na scenie, ale także odpowiada za reżyserię wielu spektakli. Jednak na pomysł, żeby zacząć tworzyć przedstawienia, nie wpadł sam.

- Pamiętam, że kiedy graliśmy "Weekend z R.", przez moment siedzieliśmy za kulisami z Krystyną Jandą - graliśmy tam małżeństwo. Krystyna powiedziała mi, że powinienem reżyserować w teatrze. Zresztą dodała, że skoro 35 lat występuję na scenie, to wiem, jak z aktorami pracować. No i rzeczywiście podjąłem się i tak się to wszystko potoczyło - opowiadał Cezary Żak.

- Często dziennikarze mnie pytają, jaka jest różnica między graniem a reżyserowaniem - olbrzymia. A jak się gra we własnym przedstawieniu, to już w ogóle tragedia - dodał.

Cezary Żak i jego "Kolacja dla głupca"

Cezary Żak nie krył radości, ponieważ w końcu może zaprezentować swój spektakl publiczności. Do samego końca jednak nie opuszcza go trema, bo miał przed sobą ogromne wyzwanie.

- Grałem w swoim życiu wiele fars. To jest trudne do zrobienia, żeby to było w dobrym guście. Komedia, jaką jest "Kolacja dla głupca", jest sztuką z przesłaniem. Różnica między farsą a komedią jest taka, że farsa jest zrobiona tylko dla śmiechu, a historia z komedii mogłaby się wydarzyć naprawdę - powiedział w Dzień Dobry TVN.

"Kolacja dla głupca" - o czym jest spektakl?

Tytułowa "Kolacja dla głupca" ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera. Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów: Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl. W komiczny sposób ukazuje bohaterów, ich słabości i wady. "Kolacja dla głupca" to hit teatralny, od lat grany na deskach wielu światowych teatrów! To znakomita gra aktorska, wartka, zabawna akcja i zaskakujący finał.

Cezary Żak o córce

Zuzanna, druga córka Katarzyny Żak i Cezarego Żaka nie poszła w ślady rodziców. Kobieta zdecydowała się na medycynę, którą ukończyła w 2019 r. Zawodowa praktyka córki aktorów przypadła prawdopodobnie na najgorszy możliwy okres. Zbiegła się bowiem w czasie z wybuchem pandemii COVID-19 na całym świecie. Cezary Żak nie kryje dumy ze swojego dziecka.

- To dla niej taka nowość w życiu. Ona już nie pracuje na oddziale covidowym, ale ciężko było to wytrzymać psychicznie. Codzienne zgony bez rodzin były niezwykle traumatyczne. Ona sobie sama radzi i chce nadal radzić w życiu - mówił w programie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości