Gwiazdy

Céline Dion odwołuje koncerty. Artystka poinformowała fanów o złym stanie zdrowia. "Jestem załamana"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
 Co nowego w show biznesie?
Dzień Dobry TVN Co nowego w show biznesie?

Céline Dion nie wróci na scenę wraz z początkiem listopada tego roku. Gwiazda wydała oświadczenie na temat swojego stanu zdrowia, z którym ostatnimi czasy nie jest najlepiej. Na razie nie wiadomo, kiedy znów wyjdzie do publiczności.

Celine Dion - historia kariery

Céline Dion urodziła się 30 marca 1968 roku w Charlemagne, w kanadyjskiej prowincji Quebec. Artystka dysponuje 3-oktawową skalą głosu. Jej barwa jest charakterystyczna i rozpoznawalna na całym świecie. Céline Dion łącznie wydała dwadzieścia sześć albumów studyjnych, z których zdecydowana większość pokryła się platyną. W swojej karierze Céline Dion otrzymała aż pięć nagród Grammy.

Piosenkarka jest najmłodsza spośród swojego czternaściorga rodzeństwa. Jej rodzice także byli muzykami. Prowadzili klub, w którym Céline od dziecka oswajała się ze sceną. Swój pierwszy utwór nagrała razem z matką i bratem w wieku 12 lat. Nie każdy wie, że kaseta z tym nagraniem trafiła do sławnego menadżera René Angelila (jej przyszłego męża). Po wysłuchaniu piosenki, zachwycił się tak bardzo, że postanowił wypromować młodą artystkę.

Pierwszy album Céline pt. La voix du bon Dieu ukazał się w 1981 roku. Dwa lata później wokalistka stała się pierwszą kanadyjską piosenkarką, której album we Francji osiągnął status złotej płyty. Światową sławę przyniosła jej Eurowizja w 1988 roku. Céline Dion, reprezentując w konkursie Szwajcarię, wystąpiła w Dublinie z utworem Ne partez pas sans moi i zajęła pierwsze miejsce.

Céline Dion odwołuje koncerty

Zgodnie z planem i wyczekiwanymi przez fanów koncertami, Céline Dion miała wrócić na scenę w Las Vegas już na początku listopada. Przez ostatnie miesiące przygotowywano jej nowe występy dla Resort World Theatre. Jak poinformował management gwiazdy, koncerty nie dojdą do skutku.

Céline cierpi ona na uporczywe skurcze mięśniowe, które uniemożliwiają jej nawet udział w próbach. Piosenkarka zwróciła się do fanów tłumacząc, że jest jej bardzo przykro, ale musi skupić się na powrocie do zdrowia. 

- Jestem załamana. Mój zespół i ja pracowaliśmy nad naszym nowym show przez ostatnie osiem miesięcy i to, że nie możemy go otworzyć w listopadzie tego roku, zasmuca mnie nie do opisania - czytamy we wpisie.

- Czuję się tak źle, że ich zawiodłam, a szczególnie przepraszam za rozczarowanie wszystkich fanów, którzy planowali przyjazd do Las Vegas. Teraz muszę skupić się na dojściu do siebie. Chcę przejść przez to jak najszybciej - podsumowała gwiazda.

Céline Dion odwoła koncerty w Polsce?

Céline Dion ma również wystąpić w Polsce w 2022 r. w Łodzi i w Krakowie. Na informacje dotyczące tych występów będzie trzeba jeszcze poczekać.

Zobacz wideo: Celine Dion przekłada koncerty w Las Vegas z powodów zdrowotnych

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości