Gwiazdy

Borys Szyc jako kobieta w filmie "Magnezja". "Gorset okazał się moim przekleństwem"

Gwiazdy

Aktualizacja:

"Magnezja" to produkcja, jakiej polski przemysł filmowy jeszcze nie widział. Obraz opowiada historię Róży Lewenfisz, która po śmierci ojca - wraz z siostrami - zaczyna przewodzić żydowskiemu gangowi. W jedną z bohaterek wciela się... Borys Szyc. Jak aktor odnalazł się w tej nietypowej dla siebie roli?

Borys Szyc o pracy na planie "Magnezji"

Borys Szyc to niewątpliwie jeden z najlepszych polskich aktorów. Jego talent można podziwiać w najnowszym filmie Macieja Bochniaka, pt. "Magnezja". Szyc gra tam Zbroję Lewenfisz, siostrę Róży, która po śmierci ojca przejmuje dowodzenie nad żydowskim gangiem i wraz z siostrami kontynuuje jego szemraną działalność. W rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak aktor przyznał, że przy pracy nad filmem starał się wykorzystać cząstkę kobiety, którą - jego zdaniem - każdy mężczyzna w sobie ma.

- Może z wyglądu do ideału trochę mi brakowało, ale starałem się pokazać bardzo wrażliwą i kochliwą naturę mojej postaci - mówił ze śmiechem Borys Szyc.

Warto dodać, że "Magnezja" jest jednym z niewielu filmów, w których mężczyzna gra postać kobiecą. - Robiliśmy wszystko, żeby uniknąć wrażenia przebrania. Zależało nam, żeby to od początku była kobieta. Bardziej charakterystyczna, tęższa i dużo silniejsza od swoich sióstr - opowiadał aktor.

Jak rodziła się postać Zbroi Lewenfisz?

Artysta wyznał, że ustalanie tego, jak będzie wyglądała Zbroja, zaczęło się na długo przed rozpoczęciem zdjęć. - Taką pełną próbę kostiumową, czyli z biustem i gorsetem, który okazał się moim przekleństwem, mieliśmy na rok przed startem zdjęć - wspominał Borys Szyc. Jak zaznaczył, musiał w nim chodzić 12 godzin dziennie. - Czasem mogłem go zdejmować na obiad - dodał ze śmiechem.

Co ciekawe, Borys Szyc jest nie tylko odtwórcą jednej z głównych ról w "Magnezji", ale także producentem filmu. - Pomysł i scenariusz były tak oryginalne, że razem z moim parterem Markiem Maślanką chcieliśmy wejść w ten film i wspomóc go finansowo - tłumaczył w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Magda Femme pokazała córkę. Nel bardzo wyrosła. "Jesteś bardzo do mnie podobna, tylko tego nie widzisz"

Serial "Skazana" na Festiwalu "Młodzi i Film". "Stworzyłyśmy niesamowitą grupę kobiet"

Dorota Chotecka i Radosław Pazura w obiektywie córki. Fanka: "Piękna miłość i cudowne szczęście"

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości