Gwiazdy

8-letnia wnuczka zaskoczyła Agatę Młynarską. "Nikt nie dał pani prawa do przekraczania granicy mojego ciała"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Karolina Kalatzi
Agata Młynarska o cielesności

Agata Młynarska nie boi się trudnych tematów. W rozmowie z Karoliną Kalatzi z serwisu dziendobrytvn.pl poruszyła wątki kobiecej cielesności i prawa do orgazmu. Zdradziła również, czym zaskoczyła ją 8-letnia wnuczka.

Agata Młynarska "Bez tabu"

Agata Młynarska powraca na antenę TVN Style z programem "Bez tabu" - programie stworzonym przez kobiety i z myślą o kobietach. Dziennikarka w damskim gronie porusza najistotniejsze tematy, o których ze względu na kulturowe ograniczenia się nie mówi, lub pokątnie szepce się półsłówka.

Pierwszy odcinek serii jest poświęcony kobiecemu orgazmowi. Przygotowując się do odcinka, Agata natrafiła na interesujące badania.

- Kobiety pytane nieanonimowo, czy udają orgazm, odpowiedziały w 30 proc., że udają - zdradziła. - Pytane bez podawania imienia i nazwiska, mniej więcej 80-90 % przyznało się do tego, że udaje orgazm. Z jakich powodów kobiety udają orgazm? Przede wszystkim udają go przed samą sobą. Najbardziej powinno być ci żal samej siebie, że udajesz - grzmiała.

Agata Młynarska podniosła również temat prawa kobiet do orgazmu. Gospodyni "Bez tabu" nie szczędziła ostrych słów.

- Kobiety przede wszystkim same sobie to prawo odbierają, bo uważają, że ktoś w ogóle może im je dać i to już w ogóle jest lekka pomyłka - zauważyła. - Nie możesz odebrać sobie czegoś, co jest w tobie, do czego masz potencjał, a jeśli go nie ma, to możesz mieć problem, o którym może warto z kimś porozmawiać. I możesz mieć też zapotrzebowanie na to, żeby realizować swoje pasje również w łóżku - dodała.

Jak dbać o miłość? Agata Młynarska radzi
Jak dbać o miłość? Agata Młynarska radziŹródło: TVN Style

Agata Młynarska o menopauzie

Agata Młynarska postawiła sobie za cel uświadomienie ludzi - bo choć program porusza kobiece tematy, to przekazywana w nim dawka wiedzy nie zaszkodzi żadnemu mężczyźnie - że kluczem do dobrego życia jest zrozumienie i zaakceptowanie potrzeb własnego ciała. Z tego powodu menopauza nie była dla niej traumatycznym przeżyciem.

- Nie mam najmniejszego problemu z mówieniem o upływie czasu - zaznaczyła. - Wkurza mnie, że ważę więcej, bo tak musi być, bo jest zupełnie inna gospodarka hormonalna i nie będę się zażynać na fitnessie, jak te wszystkie super dziewczyny, które trenują, żeby w wieku lat 56 lat, bo tyle mam, wyglądać tak jak one. Mam inne możliwości zdrowego wyglądu i używania własnego ciała do pracy, muszę być sprawna do odbierania wnuczek ze szkoły, do gotowania dla nich, do smażenia naleśników, do bycia z moim mężem w łóżku. Do różnych rzeczy nasze ciało służy. Trzeba dać mu szansę odpocząć i trzeba o nie zadbać. Kiedy pojawia się menopauza, to jest takie poczucie, że znowu cię to ciało męczy i musisz stawić temu czoła - podkreśliła.

Agata Młynarska słusznie zauważa, że dziś o naszych ciałach wiemy więcej niż klika bądź kilkadziesiąt lat temu, Dzięki temu możemy wykorzystywać te informacje w praktyce, co bezpośrednio przełoży się na jakość życia. Dziennikarka jest przekonana, że młodsze pokolenie ma dużo większą świadomość swojego ciała, jego granic i wynikających z nich ograniczeń. W rozmowie z nasza reporterką przytoczyła zabawną historię.

- Moje wnuczki nie mają zupełnie z tym problemu, żeby wytłumaczyć, na czym polega feminizm - pochwaliła się. Ja się musiałam tego uczyć, dla nich to jest oczywiste. Moja młodsza wnuczka, kiedy poszłyśmy pobierać krew, krzyknęła: nikt nie dał pani prawa do przekraczania granicy mojego ciała. To było genialne. - podsumowała.

"Bez tabu" - gdzie oglądać

Premiera "Bez tabu" już w sobotę 13 listopada o godz. 23:05. Program emitowany będzie na antenie TVN Style oraz dostępny na platformie Player.pl

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości