Gwiazdy

Benedict Cumberbatch powraca jako "Doktor Strange". "Dla aktora to jest nieprawdopodobnie ciekawe doświadczenie"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Benedict Cumberbatch powraca jako Doktor Strange
Benedict Cumberbatch powraca jako Doktor Strange Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNBenedict Cumberbatch powraca jako Doktor Strange

W piątek 6 maja do kin w Polsce wchodzi kolejny film Uniwersum Marvela "Doktor Strange w multiwersum obłędu". W tytułową postać ponownie wcielił się Benedict Cumberbatch - jeden z ciekawszych brytyjskich aktorów. Które produkcje dały mu popularność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Anna Wendzikowska, dziennikarka.

Benedict Cumberbatch ponownie jako Doktor Strange

Benedict Cumberbatch zaliczany jest do grona najbardziej wszechstronnych aktorów. Do kin wchodzi właśnie jego najnowszy film, w którym wciela się w postać Doktora Strange'a. - To jest trochę zaskakujące, bo on raczej gra role dramatyczne, raczej w poważnych filmach, a tutaj proszę w superprodukcji równie świetnie, fantastycznie się sprawdza - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska, dziennikarka.

Warto dodać, że to drugi film opowiadający o przygodach Doktora Strange'a. Anna Wendzikowska przy okazji premiery pierwszej części miała okazję spotkać się aktorem. Mówił wtedy, że nie jest podobny charakterologicznie do swojego bohatera, ale jest coś, co ich łączy. - Znalazłem się w podobnej sytuacji. Wszystkich tych rzeczy, których on próbował po raz pierwszy, ja również próbowałem pierwszy raz. Uczyłem się wielu nowych rzeczy, bo on się ich uczył. Na początku byliśmy obaj równie zagubieni. To była nasza nić porozumienia - mówił aktor.

Rola superbohatera mogłaby się wydawać deprecjonująca dla aktora, który raczej grywa w poważniejszych produkcjach. Tymczasem jest zupełnie inaczej. - To jest facet, który nie ma kompleksów. On nikomu niczego nie musi udowadniać. Myślę, że dla aktora to też jest nieprawdopodobnie ciekawe doświadczenie zagrać w wielkiej superprodukcji, bo to jest zupełnie inny środek wyrazu - mówiła Anna Wendzikowska.

Benedict Cumberbatch. Od jakiej produkcji zaczęła się jego wielka kariera?

Benedict Cumberbatch zdobył popularność i stał się wielką gwiazdą, dzięki roli detektywa Sherlocka Holmesa w telewizyjnym serialu. - Od tego się wszystko zaczęło. Zagrał tam takiego dziwnego tego Sherlocka - mówiła dziennikarka. Co ciekawe, sam aktor uważa się za dziwaka. - Ciągle robię dziwne rzeczy. Ludzie generalnie uważają mnie za dziwaka. To jest ok. Moim zdaniem nikt z nas nie ma pojęcia, co to niby jest normalność. Jak ktoś stara się być normalny, to zwykle jest nieszczęśliwy - mówił aktor podczas jednej z rozmów z naszą dziennikarką.

Warto dodać, że poprzedni film, w którym można było go oglądać - "Psie pazury" w reżyserii Jane Campion - spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków. A sam Benedict Cumberbatch otrzymał nominację do Oscara. O czym opowiada? Które inne filmy z jego udziałem zasługują na uwagę? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości