Gwiazdy

Wokalistka, która robi czekoladki o smaku swoich piosenek. "Dla mnie wartością jest inspirowanie ludzi do odczuwania"

Gwiazdy

Basia Janyga to młoda wokalistka, która niebawem wyda debiutancką płytę "Kontras.Ty". Wyróżnia się na rynku ze względu na swój oryginalny pomysł. Dziewczyna bowiem robi czekoladki o smaku swoich utworów.

Czekoladki o smaku piosenek

Basi od dziecka towarzyszyła synestezja - kolory miały dla niej zapachy, a muzyka jej smakowała. Jako dziecko myślała, że wszyscy tak mają. Potem trochę się tego bała, a po przekroczeniu trzydziestki zakochała się w tym bez pamięci. Zrozumiała, że jej muzyka nie jest do słuchania, tylko do czucia , a słowa które napisała w piosenkach i w książce, mają w sobie coś więcej niż znaczenie.

- Dla mnie synestezja w muzyce, czyli nakładanie się zmysłów, jest takim zjawiskiem, które od dziecka jest dla mnie kompletnie naturalne. Ja się chciałam tym bardzo podzielić z ludźmi przy okazji wydawania płyty. Stąd też pomysł, żeby mogli nie tylko posłuchać mojej muzyki, ale też przeczytać o niej w książce, spróbować jej właśnie w smaku i w zapachu na koncertach - opowiadała w Dzień Dobry TVN Basia Janyga.

Twórczość Basi Janygi

Basia mieszka w domu pod lasem, gdyż chce być blisko natury. Do swojej muzyki dołącza zasuszone kwiaty ze swojej łąki i czekoladki. Rozsmakowuje się w życiu i uwielbia się tym dzielić. Niedawno wydała single w Turcji, Grecji, Niemczech i Azerbejdżanie, a także książkę.

- "Kontrastownik" to jest moja książka, którą napisałam do płyty. Troszkę jest tak, że ta płyta jest wynikiem kilkunastu lat mojej pracy i brakowało mi takiego domknięcia, w którym mogłabym się podzielić czymś więcej, niż tylko muzyką. (...) Istotną dla mnie wartością życiową jest inspirowanie ludzi do odczuwania, tak zupełnie po ludzku - dodała w naszym programie wokalistka.

Basia Janyga na scenie Dzień Dobry TVN w piosence "Funky". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości