Gwiazdy

Arkadius o zakończeniu kariery projektanta: "Moje serce było wtedy zdruzgotane"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Michał Malinowski
Życie po życiu Arkadiusa

Jeszcze kilkanaście lat temu nazwisko Arkadiusza Weremczuka budziło wiele emocji wśród miłośników świata mody. Utalentowany projektant miał szansę ubierać gwiazdy międzynarodowego formatu, które ustawiały się w kolejce po jego ekscentryczne kreacje. Kariera Arkadiusa błyskawicznie nabrała tempa, jednak równie szybko się zakończyła. Jak dzisiaj wygląda jego życie?

Kariera Arkadiusza Weremczuka

Arkadiusz Weremczuk wychował się w niewielkim Parczewie pod Lublinem, gdzie już od najmłodszych lat odkrywał w sobie zamiłowanie do sztuk pięknych. Realia życia w małej miejscowości nie pozwoliły mu rozwijać pasji związanej z działalnością artystyczną, dlatego swoją przyszłość postanowił związać z Londynem. Przed wyjazdem do stolicy Wielkiej Brytanii studiował w Krakowie i właśnie tam zarabiał swoje pierwsze pieniądze, jednak dopiero wyprawa za granicę pozwoliła mu rozwinąć skrzydła w branży modowej.

Utalentowany wizjoner niemal natychmiast zwrócił uwagę całego świata. Media rozpisywały się o jego krawieckim talencie, a zaprojektowane przez niego kreacje nosiły największe gwiazdy show-biznesu. Niestety, błyskawicznie rozwijająca się kariera okazała się dla młodego artysty zbyt wielkim obciążeniem.

- Nie wytrzymałem ciśnienia, które istniało wokół mojej osoby. Musiałem wyskoczyć z tego bardzo szybko jadącego pociągu- wyznał kreator mody, który niemal z dnia na dzień zdecydował się porzucić umiłowaną profesję. - Moda była moim życiem, moją pasją, moją miłością. Moje serce było wtedy zdruzgotane, byłem w bardzo niefortunnej sytuacji, bo straciłem wszystko - podsumował Arkadius.

Nowe życie Arkadiusa

Decyzja o odejściu z branży modowej nie była łatwa, jednak Arkadiusz Weremczuk doskonale zdawał sobie sprawę z zagrożeń, jakie niosła za sobą kariera projektanta. Za wszelką cenę pragnął wyznaczyć sobie inny cel i rozpocząć zupełnie nowe życie.

Szczęście i spokój odnalazł w Brazylii, gdzie mieszka od blisko dwudziestu lat. Zakupiona po przyjeździe do Ameryki Południowej nieruchomość, którą przerobił na przeznaczone do wynajmu biuro, pozwala mu wieść życie na zadowalającym poziomie. Projektant wciąż otrzymuje propozycje współpracy, nawiązujące do jego poprzedniej profesji, jednak konsekwentnie rezygnuje z każdej z nich. Zdecydował się na życie blisko natury, a jednym z jego ulubionych zajęć jest obecnie sadzenie i pielęgnacja drzew.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości