Gwiazdy

Ralph Kaminski śpiewa piosenki Kory. "Spektakl o głodzie miłości"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Ralph Kaminski śpiewa piosenki Kory

Ralph Kamiński wydał płytę "Kora". O tym, jak powstawał album i dlaczego zdecydował się upamiętnić artystkę, wokalista opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jakich wybitnych muzyków zaprosił do tego projektu?

Ralph Kaminski o płycie "Kora"

Do nagrania płyty "Kora" Ralph Kaminski zaprosił wspaniałych muzyków: Michała Pepola, Wawrzyńca Topę, Wiktorię Bialic, Pawła Izdebskiego oraz Bartka Wąsika.

- Stworzyliśmy opowieść, spektakl o głodzie miłości, o współczesnej Polsce. Wszystko się przesunęło, bo premiera miała być w 2020 roku w kwietniu, spektakl miał premierę w czerwcu na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a album zapremierował wczoraj i ruszamy z wielką trasą po teatrach i filharmoniach - zdradził artysta.

Ralph Kaminski zdecydował się na utwory Kory, bo są to genialne kompozycje i teksty. Jednocześnie są czymś innym, niż robił do tej pory. Poczuł, że teraz chce o tym opowiadać.

- Ja tutaj nie odgrywam Kory, nie jestem Korą, nie udaję Kory. To jest moja fantazja na temat jej osoby - podkreślił gość Dzień Dobry TVN.

"Kora". Jakie utwory pojawiły się na płycie?

Ralph Kaminski celowo nie wybrał najbardziej znanych przebojów Kory. Postanowił natomiast ułożyć opowieść z piosenek o miłości. Pojawia się m.in. "Krakowski spleen", ale tylko we fragmentach.

- Moją ulubioną piosenką z tej płyty jest, wiadomo, każda, ale przede wszystkim: "Po prostu bądź" i "Bez ciebie umieram". To są moje ukochane piosenki - przyznał Kaminski.

Słuchając albumu można poczuć się jak w pierwszym rzędzie w teatrze. Został on nagrany "na setkę", czyli na żywo, bez powtarzania. Artyści przeżywali emocje i to słychać na płycie.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości