Gwiazdy

Anita Włodarczyk z własną Barbie. "Dziewczynki widzą, że lalka nie musi być chuda"

Gwiazdy

Dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich w rzucie młotem zainspirowała twórców Barbie do stworzenia lalki na jej podobiznę. Anita Włodarczyk opowiedziała o tym, jak to jest być autorytetem dla młodych pokoleń i kto był jej wzorem.

Anita Włodarczyk z własną lalką Barbie

Firma Mattel produkująca lalki Barbie od 2015 roku przyznaje wyróżnienie inspirującym osobowościom. Do tej pory Barbie Shero trafiło do prawie 50 kobiet z 18 krajów. Jedną z wyróżnionych jest Anita Włodarczyk – polska lekkoatletka otrzymała lalkę inspirowaną swoim wyglądem. Jak czuła się, kiedy otrzymała to wyróżnienie?

Było niedowierzanie z tego względu, że będąc małą dziewczynką nigdy nie spodziewałam się, że to ja będę mieć w przyszłości swoją lalkę Barbie. Co jest w tym najpiękniejszego? Że staję się osobą, która inspiruje młode dziewczynki do tego, żeby nie bały się marzyć, żeby wierzyły w to, że można robić w życiu to, o czym się marzy. Cieszę się, że jestem inspiracją dla młodego pokolenia

- mówi.

Lalka Barbie Anity Włodarczyk nie tylko inspiruje i zachęca do podążania za marzeniami, ale także pokazuje, że nie ma jednego, utartego schematu.

- Ja w postaci lalki Barbie przełamuję stereotypy. Lalka Barbie zawsze była kojarzona z modelką, zawsze figura slim-fit, idealne wymiary. Natomiast ja jestem sportowcem, mam zdecydowanie dużą masę mięśniową i dziewczynki widzą, że lalka nie musi być chuda – wyjaśnia Anita Włodarczyk.

Anita Włodarczyk o autorytetach

Teraz Anita Włodarczyk jest autorytetem dla młodego pokolenia. Czy ona, będąc małą dziewczynką miała idola/idolkę?

- Jak byłam małą dziewczynką nigdy nie miałam idola/idolki. Nigdy nie miałam też wygórowanych marzeń i marzenia dopiero pojawiły się kiedy byłam w liceum, bo chciałam zostać sportowcem. Jak zaczęłam rzucać młotem, to miałam swoją idolkę, którą była Kamila Skolimowska – mówi.

Anita Włodarczyk cały czas na zawodach występuje w rękawicy ś.p. Kamili Skolimowskiej. - Służy mi już 11 lat. Tak jak wcześniej zapowiedziałam, będę do końca kariery startowała w tej rękawicy. Używam jej tylko na zawodach. Na treningach używam innych, bo taka jedna wystarcza na 4-5 miesięcy treningów – wyznaje.

Jak Anita Włodarczyk spędza czas w Katarze? Zobacz całą rozmowę.

Zobacz też:

Magdalena Różczka o problemach współczesnych kobiet. "Widzę takie zjawisko u dziewczyn po czterdziestce"

Ginekologa może potrzebować już mała dziewczynka. "Zdarza się, że 12-latka musi przyjmować leki dla kobiet po menopauzie"

Trzydziestolatkowie kiedyś i dziś. Jak zmieniło się nasze podejście do życia?

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości