Aleksandra Kwaśniewska obchodzi 40. urodziny. Jak zmieniała się przez te wszystkie lata?

Aktualizacja:
Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN

Córka prezydenta, dziennikarka, psycholog. Aleksandra Kwaśniewska skończyła 40 lat. Z okazji okrągłych urodzin przypominamy najciekawsze momenty z życia jubilatki.

Aleksandra Kwaśniewska skończyła 40 lat

Jedyna córka Jolanty (działaczki społecznej, prawniczki, a przy tym ikony mody lat 80 i 90-tych) i Aleksandra (prezydenta RP od 1995 do 2005 r.) Kwaśniewskich urodziła się 16 lutego 1981 r. Polityka - ze względu na karierę rodziców - była obecna w jej życiu od samego początku. Nawet za najmłodszych lat. W 1988 r. w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" podzieliła się swoją własną definicję słowa "polityk". Określiła go jako osobę, która dużo mówi.
Sama nie poszła jednak śladami swoich rodziców. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lubiąca muzykę Ola była też swego czasu nauczycielką tańca w szkołach Salsa Libre oraz Latin Groove.
W późniejszych latach aktywnie udzielała się w życiu medialnego świata. W 2006 r. brała udział w programie rozrywkowym TVN "Taniec z gwiazdami", a partnerował jej Rafał Maserak. Nic dziwnego, że okrzyknięto wówczas Olę mianem "kobiety roku". Po tym roztańczonym okresie gwiazda została z naszą stacją na dłużej. Prowadziła m.in. "Kulisy Tańca z gwiazdami". Była również prezenterką w "Dzień dobry TVN". W późniejszych latach często gościła w naszym programie.

Aleksandra Kwaśniewska - ślub z Kubą Badachem

Ceremonia odbyła się 22 września 2012 r. w Warszawie. O ślubie Oli i Kuby Badacha mówili wszyscy. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Do tego stopnia, że w dniu uroczystości para młoda nie mogła dostać się do kościoła - drogę zagrodził im tłum gapiów. Może to właśnie ze względu na emocjonalną reakcję społeczeństwa inni celebryci nie dzielą się już tak chętnie datami swoich ślubów i plany o ceremonii wolą pozostawiać w tajemnicy.
Tego dnia zachwyciła nas suknia Oli. Zaprojektowała ją Sabrina Pilewicz, na co dzień bardziej kojarzona z torebkami niż z kreacjami ślubnymi. Wykonana z jedwabnej tafty, zdobiona kryształkami Svarowskiego suknia o klasycznym kroju wzbudziła powszechny zachwyt.
Małżeństwo jest ze sobą już od prawie 9-ciu lat. Łączą ich humor i wspólne pasje, wśród których prym wiedzie zwłaszcza muzyka. To z nią wiążą również projekty zawodowe. To Ola pisze teksty do piosenek Kuby. Odpowiadała też za słowa polskiej wersji piosenki "Learnin' the Blues" Matta Duska.

Ola Kwaśniewska i dzieci

Ola i Kuba są małżeństwem z ponad kilkuletnim stażem. I choć gwiazda udziela się na mediach społecznościowych, ceni sobie prywatność. Tymczasem jakiś czas temu jej konto na Instagramie stało się epicentrum internetowej burzy. Wszystko za sprawą jednego komentarza pozostawionego przez pewną internautkę:

Tyle lat razem i bez dzidzi!

Ola nie pozostawiła tych słów bez odpowiedzi:

To jeszcze nic. Niektórzy do końca życia nie są w stanie wyhodować mózgu. Wiadomo, że pewnych pytań nie wypada zadawać

Internetowa dyskusja trwała. Wielu fanów wzięło Olę w obronę, podkreślając, że kąśliwymi uwagami nie należy się przejmować:

Czy człowiek ma być mierzony tylko siłą swoich lędźwi? Nieszczęśliwi ci którym wydaje się ze jest tylko jeden scenariusz, a kobieta jak nie ma dzieci to już nie kobieta. Brednie i tyle. Mam 38 lat, męża od 11 i jakoś mnie nie ciśnie na dzieci. Takich kobiet jest całe mnóstwo. Współczuje jedynie tym które uklękły i poświeciły się przed ołtarzem tradycji pomimo, że nie chciały być matkami. Bały się jednak by nie zostać wyrzutkami. Proszę się w ogóle nie przejmować i umilać nam czas swoim rewelacyjnym poczuciem humoru. O!

Temat braku potomstwa Ola ucięła w swoim stylu - opublikowała zdjęcie z dwójką dzieci i podpisała je w charakterystyczny dla siebie sposób, tj. za pomocą nieoczywistych hashtagów: #żebyniebyło #takietam #zdziećmi.
Reakcja fanów? Najlepiej wyraża ją komentarz jednej z internautek:

Uff, w końcu części ludzkości ulżyło

Aleksandra Kwaśniewska na Instagramie

Choć stroni już od gwiazdorskich ścianek i świateł reflektorów, Ola wciąż udziela się na Instagramie. Publikowane przez nią treści są najlepszym dowodem na to, że córka prezydenta ma spory dystans do siebie i do swojej przeszłości. Wciąż zadziwia swoim wysmakowaniem i stylem - eleganckim, ale jednak nie pozbawionym osobistego sznytu. Pamiętamy zresztą, jak w 2001 r. wzbudziła zachwyt na Balu Debiutantek w Paryżu. Brały w nim udział córki prezydentów z całego świata, w większości ubrane w kreacje francuskich domów mody. Ola postawiła zaś wówczas na polski akcent i pokazała się w projekcie Ewy Minge.
Dziś to przede wszystkim na swoim Instagramie dzieli się tym, co u niej słychać. Publikuje tam m.in. relacje ze swoich podróży oraz zdjęcia swojego uroczego psiaka - Luli.
Czego możemy życzyć jubilatce na 40-te urodziny? Przede wszystkim szczęścia - i wciąż tej samej, niezmiennej energii, którą zachwyca nas od lat. Wszystkiego najlepszego!
Zobacz wideo: Ola Kwaśniewska o mężu
Zobacz też:
Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości