Co gwiazdy zawdzięczają swoim babciom? "Kiedyś o jej życiu stworzę film"

Za co kochamy nasze babcie?
Wszystkie babcie świętują dzisiaj swój dzień. O tym, jak ważna jest ich rola w życiu każdego człowieka, wie każdy z nas. Za co je kochamy? Czego nas nauczyły? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli aktorzy: Magdalena Lamparska, Agnieszka Więdłocha i Michał Mikołajczak. O swojej relacji z wnukami mówiła Irena Kamińska-Radomska, mentorka "Projektu Lady"

Agnieszka Więdłocha o relacji z babciami

Aktorka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, jak ukształtowały ją babcie. Niestety, jedna z nich odeszła rok temu.

- Ja swoim babciom zawdzięczam bardzo dużo. Jedna, która miała 90 lat odeszła rok temu tuż po świętach, druga, która ma 84 lata, wciąż jest ze mną. To są bardzo silne i samodzielne kobiety, czego mnie nauczyły. Dowiedziałam się od nich, że wszystko jest tu i teraz i po coś - wspominała Agnieszka Więdłocha w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

- Dodatkowo babcia Wiktoria nauczyła mnie oszczędzania, co przydaje się zwłaszcza w pandemii - dodała aktorka.

Jakie są jej ulubione smaki z babcinych kuchni?

- Zawsze, kiedy jadę do Łodzi, babcia pyta: co byś chciała, żebym ci zrobiła. Zawsze mówię, że kopytka. Moja babcia genialnie gotuje. Kiedy przychodzę do babci, zawsze strasznie się najem. Dla mnie gotuje wegetariańsko- podkreślała nasza rozmówczyni.

Magdalena Lamparska nakręci film o swojej babci

Aktorka ma ze swoją babcią bardzo silną więź. To ona ją ukształtowała i to właśnie dzięki niej poszła w stronę artystyczną.

- Moja babcia Stanisława jutro kończy 95 lat. Nauczyła mnie wiary w intuicję. W rodzinie też się tak stało, że po babci odziedziczyłam artystyczne zdolności. Zawsze, kiedy recytowała wiersze, czułam ogromne połączenie z babcią. Że mogę realizować to, co jej nie było dane. Czuję jej ogromne wsparcie. Zawsze wszystko śledzi. Kiedyś o jej życiu stworzę film - zdradziła nam gwiazda.

- Babcia ma teczkę z wycinkami o mnie, kolekcjonuje wszystkie laurki, które namalowałam. Moja relacja z babcią trwa. Po izolacji pojechałam do niej i spędziłam dłuższy czas. To był najlepszy prezent, że mogłam ją tulić i rozmawiać z nią - opowiadała Magda.

Michał Mikołajczak wspomina dzieciństwo z babcią

Aktor przyznał, że tęskni za powrotami na wieś do babci. Takie wycieczki były zawsze oderwaniem od życia w bloku i miejskiego gwaru. Co więcej, Michał podziwia życiową postawę ukochanej babci.

- Moja babcia zawsze miała dużo zwierząt. Psy, koty, kaczki... Kiedy miałbym powiedzieć, czego nauczyła mnie babcia to tego, że z niczego można zrobić coś. Kiedy moja babcia miała 18 lat, w 45 roku, nic wtedy nie było i do czegoś doszła - mówił aktor.

Irena Kamińska-Radomska o wnukach

Irena Kamińska-Radomska w rozmowie z Filipem Chajzerem ubolewała, że nie ma częstszego kontaktu z wnukami. Pandemia, tak jak wielu innym babciom, pokrzyżowała ekspertce od etykiety biznesu plany na rodzinne spotkania.

- To był bardzo trudny rok dla babć. Mogę to powiedzieć, bo jestem już 16 lat babcią. Moi wnukowie mieszkają 300 km ode mnie. Ratuje mnie tylko telefon. To największa tęsknota, której nie da się opisać - powiedziała mentorka "Projektu Lady".

Zobacz też:

Zobacz wideo: Z babcią na dystans, ale zawsze blisko

Dzien Dobry TVN

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Filip Chajzer

podziel się:

Pozostałe wiadomości