Irena Kamińska-Radomska

  Irena Kamińska-Radomska

  Małgorzata Rozenek-Majdan co rusz rozliczana jest ze swojego zachowania. Media niejednokrotnie czekały na jej najmniejszy błąd, aby dowieść, że wcale nie zasługuje na tytuł damy. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski, zapytał gwiazdę, jak reaguje na tego typu pomówienia. Okazuje się, że Małgorzata Rozenek-Majdan nie przywiązuje większej wagi do tego, jak jest postrzegana.

  Wszystkie babcie świętują dzisiaj swój dzień. O tym, jak ważna jest ich rola w życiu każdego człowieka, wie każdy z nas. Za co je kochamy? Czego nas nauczyły? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli aktorzy: Magdalena Lamparska, Agnieszka Więdłocha i Michał Mikołajczak. O swojej relacji z wnukami mówiła Irena Kamińska-Radomska, mentorka "Projektu Lady"

  Polska gościnność nie zna granic. Jednak każda kolacja lub przyjęcie powinna mieć swój koniec. Jak delikatnie zasugerować gościom, że wizyta dobiegła końca? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dr Irenę Kamińską-Radomską. Specjalistka z zakresu etykiety i savoir-vivre zwróciła uwagę, że to goście powinni wiedzieć, kiedy przyjęcie się kończy. Co jednak zrobić, kiedy spotkanie przeciąga się do późnych godzin wieczornych? Dobrym sposobem jest zaproponowanie kawy lub herbaty :)

  Już jutro przed uczestniczkami "Projektu Lady" poważne wyzwanie. W Paryżu wybiorą się z wizytą do Akademii Międzynarodowej Dyplomacji, gdzie spotkają się z ambasadorami i wezmą udział w kursie poświęconym zasadom protokołu dyplomatycznego. Na koniec czeka je poważny egzamin - uroczysta kolacja w towarzystwie przedstawicieli arystokracji i dyplomacji! W studiu, o tym co było najtrudniejsze w tym zadaniu oraz jak poradzić sobie w nieznanym towarzystwie, rozmawialiśmy z uczestniczką programu Klaudią Obrzut i dr Ireną Kamińską-Radomską, która jest mentorką w "Projekcie Lady".

  Przed nami wakacje i czas urlopów. Na co możemy sobie pozwolić podczas urlopu, by nie narazić się na śmieszność? O jakich zasadach warto pamiętać podczas wakacyjnego wyjazdu? Pamiętajcie, że wakacje są czasem wolnym od pracy, ale nie od dobrych manier! Dlatego do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Irenę Kamińską-Radomską, ekspertkę od savoir-vivre oraz mentorkę w programie "Projekt Lady". Na co możemy sobie pozwolić na plaży? Dlaczego do restauracji nie powinniśmy iść w kąpielówkach?

  Czy podczas Royal Wedding zostały popełnione jakiekolwiek błędy w etykiecie? Kto złamał protokół? Co oznacza "magiczna" 6? O niuansach i wpadkach związanych z królewskim ślubem z Ireną Kamińską-Radomską, mentorką z "Projektu Lady" rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Już dziś rusza trzecia edycja programu "Projekt Lady". 12 dziewcząt, których maniery pozostawiają wiele do życzenia dostają od losu szansę. W pałacu w Rozalinie pod okiem dwóch mentorek: Tatiany Mindewicz-Puacz oraz Ireny Kamińskiej-Radomskiej będą mogły nauczyć się savoir-vivre. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Patrycje Wieję, zwyciężczynię „Projekt Lady” i uczestniczki poprzednich edycji Julię Jaroszewską i Martę Tomczak. Czego nauczył ich program? Jak teraz wygląda ich życie? I jakie mają rady dla uczestniczek trzeciej transzy reality-show?

  21 maja startuje nowy sezon „Projektu Lady”. Czy ta seria będzie się różnić od dwóch wcześniejszych? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły prowadząca program Małgorzata Rozenek-Majdan oraz mentorki: Tatiana Mindewicz-Puacz i Irena Kamińska-Radomska. Czy Panie mają kontakt z uczestniczkami poprzednich edycji? Marcin Meller chciał również wiedzieć, dlaczego w dalszym ciągu nie ma Projektu Gentleman.

  Czy dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu, podobnie jak uczestniczkom programu "Projekt Lady", przydałaby się lekcja kindersztuby? Mateusz wybrał się do pałacu w Rozalinie, na plan nowej edycji programu, by spotkać się z mentorkami "Projekt Lady" - Tatianą Mindewicz-Puacz i Ireną Kamińską-Radomską. Jak zmieniło się ich życie od czasu, gdy występują w programie? Jak same radzą sobie z krytyką? Której z nich ludzie się boją? Czym uczestniczki trzeciej edycji programu różnią się od uczestniczek poprzednich edycji?

  W TVN Cafe o świątecznych podarunkach rozmawiały: Kinga Burzyńska, Irena Kamińska-Radomska i Katarzyna Sokołowska. Czy, ich zdaniem, biżuteria jest dobrym pomysłem na świąteczny prezent? A jak Wy uważacie?

  Uczestniczki "Projektu Lady" wybrały się do Paryża. Co wypada wiedzieć o kulturze kraju, do którego jedziemy? Jakich tematów lepiej unikać podczas rozmowy z baronową i czy można jednocześnie być gwiazdą i damą? O paryskiej przygodzie w "Projekcie Lady" opowiedziały nam dr Irena Kamińska-Radomska i Julia Jaroszewska.

  Mentorka "Projektu Lady" Irena Kamińska-Radomska uważa, że w dzisiejszym świecie, w którym niestosowne wyrażenia słyszymy na każdym kroku, nieprzeklinanie powinno być współczesną formą buntu młodzieży. Czy taka argumentacja przemawia do uczestniczek programu? W Dzień Dobry Wakacje na to pytanie odpowiedziała Karolina "Bridgitte" Plachimowicz. Czy przeklina przy swojej córeczce? A czy samej mentorce zdarza się czasem "rzucić bluzgiem"?

  Wiele kobiet nie wychodzi z domu bez makijażu. Dlaczego make-up jest dla nich taki istotny? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z makijażystką Dominiką Zasadzińską, mentorką w Projekcie Lady Ireną Kamińską-Radomską i uczestniczką programu Darią Juszczyk. Zobaczcie, do czego Piotr Kraśko porównał makijaż ;)

  Jak się ubrać do teatru, filharmonii i opery? Jedni uważają, że elegancko, a inni - że żadne zasady nie obowiązują. Kto ma rację? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN: trenerkę etykiety biznesu dr Irenę Kamińską-Radomską.

  Oczy wszystkich skierowane są na Melanię Trump, przyszłą pierwszą damę Stanów Zjednoczonych. Spore kontrowersje wzbudza jej dotychczasowy styl. Co powinna zmienić w swoich stylizacjach? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: trenerką etyki biznesu dr Ireną Kamińską-Radomską i dziennikarką Dorotą Malesą. Zastanawialiśmy się również, jaką działalnością zajmie się nowa pierwsza dama USA.

  Niedawno w mediach ukazało się zdjęcie przedstawiające jedną z polskich posłanek PO, która siedzi na sali sejmowej bez butów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy trenera etykiety biznesu dr Irenę Kamińską-Radomską, aby zapytać o ocenę zachowania parlamentarzystki i fotografa, który zrobił wspomniane zdjęcie. Dowiedzieliśmy się również, czy gospodarz powinien nalegać na zdjęcie butów przed wejściem do domu.

  Wiele osób z radością przyjmuje propozycję bycia chrzestnym dziecka. Uważają to za wyróżnienie i zaszczyt. Ale są i tacy, którzy twierdzą, że to kłopot. O to, czy wypada odmówić bycia chrzestnym zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: ks. Kazimierza Sowę i eksperta etyki i protokołu dr Irenę Kamińską-Radomską. Czym kierują się rodzice wybierając chrzestnych? Czy Kościół Katolicki dopuszcza wymianę chrzestnych?

  Gościem Dzień Dobry Wakacje była dr Irena Kamińska-Radomska, mentorka w programie "Projekt Lady" oraz jego uczestniczka Agata Szostek. Czy zbuntowane dziewczyny można zmienić w damy? Jak pozbyć się starych i złych nawyków? Jakie relacje są między uczestniczkami? Czy jest między nimi rywalizacja?

  Już jutro wieczorem pierwszy odcinek programu "Projekt Lady". W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy mentorki programu: Dr Irenę Kamińską-Radomską i Tatianę Mindewicz-Puacz. Na czym konkretnie polegała ich rola? Które momenty były dla nich najtrudniejsze? Co zaskoczyło je podczas realizacji programu? I jak oceniają uczestniczki?

  Jak reagujemy, gdy młodej dziewczynie podwinie się spódnica tak wysoko, że widać jej pośladki? Czy zwrócimy uwagę, gdy z torebki wypadną jej podpaski? Tego typu sytuacje są bardziej krępujące dla bohaterki zajścia czy dla świadków? Okazuje się, że podczas przeprowadzanego eksperymentu większą wyrozumiałością wykazywały się kobiety. Dlaczego mężczyźni tak rzadko reagowali na kobiece wpadki? I co mówi savoir-vivre? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Irena Kamińska-Radomska, mentorka w programie „Project Lady” i Tomasz Sobierajski, socjolog.