Gwiazdy

Agnieszka Maciąg radzi, jak odnaleźć szczęście w codzienności. "Dobrostan to nie jest stan posiadania, ale stan świadomości"

Gwiazdy

Na rynku ukazała się właśnie najnowsza książka Agnieszki Maciąg pt. "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu". Była modelka pragnie, by publikacja ta uświadomiła ludziom, co jest naprawdę ważne. Chce też, by stała się talizmanem, który przyciągnie pomyślność i wszelkiego dobro. O szczegółach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

"Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu" - książka Agnieszki Maciąg

Najnowsza publikacja Agnieszki Maciąg jest wynikiem wsłuchania się jej w potrzeby zgłaszane przez czytelniczki. Zauważyła bowiem, że w czasie pandemii wiele osób zmaga się z wielkim kryzysem, dlatego też postanowiła je wesprzeć. W książce pt. "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu" przekazała praktyczne wskazówki i motywacje, które mają przyciągnąć mnóstwo dobra i pomyślności.

- Myślę, że te czasy, które mamy za sobą i w których nadal jesteśmy, czyli cała pandemia i cały kryzys z tym związany, wywraca całe nasze życie do góry nogami i naprawdę pokazuje nam, co tak naprawdę jest ważne. Uważam, że ten moment jest dla nas wszystkich ważnym momentem. Niektóre osoby przeżywają czasy lęku, ale niektóre osoby przeżywają czasy ogromnego przebudzenia - mówiła Agnieszka Maciąg w Dzień Dobry TVN.

Była modelka chciała natchnąć czytelników, że poczucia szczęścia i dobrostanu nie znajdziemy poprzez pieniądze i myślenie o przyszłości. Według niej należy się cieszyć "tu i teraz", dzięki czemu można odnaleźć radość z każdego dnia. Twierdzi także, że ważne jest, by w życiu każdego człowieka gościły rytm i harmonia, gdyż jeżeli świadomie nie zatrzymamy się w ciągłym biegu, zdarzy się coś, co zrobi to za nas.

- Jeżeli nie jesteśmy "tu i teraz", ale cały czas czekamy, że będziemy szczęśliwi, kiedy coś się wydarzy, to nam ucieka ta chwila, która jest doskonała. (...) Dobrostan to jest moim zdaniem nie stan posiadania, ale stan świadomości. (...) Kryzys nie jest po to, żeby nas zniszczyć. Kryzys jest po to, żeby nas zatrzymać i pokazać coś bardzo ważnego - że droga, którą szliśmy, niekoniecznie musi być tą jedyną - powiedziała autorka książki.

Jak odnaleźć szczęście?

Agnieszka Maciąg twierdzi, że każda sytuacja czegoś uczy, trzeba jednak to zauważyć. Wówczas należy zatrzymać się i przyjrzeć się sobie z otwartością oraz bezwzględną szczerością i dokonać korekty w myśleniu i działaniu. Ją samą najgorsze rzeczy w życiu prowadziły do najlepszych. To jest kwestia pewnego rodzaju zaufania, spokoju wewnętrznego oraz poczucia, że świat nie jest po to, żeby nas zniszczyć, ponieważ wszechświat nas wspiera.

- Jako eksmodelka - osoba, która była w świecie mody, w świecie mediów - doświadczyłam tego, o czym marzy mnóstwo ludzi, (...) a okazało się, że kompletnie tam szczęścia nie znalazłam. (...) Był 2006 rok, kiedy doświadczyłam głębokiego kryzysu i kiedy zdałam sobie sprawę, że szukam nie tam, gdzie trzeba - wspominała Agnieszka Maciąg w naszym programie.

Od tamtej pory pielęgnuje w sobie świadomość, że wszystko, co ją w życiu spotyka, jest darem, a zarówno rzeczy dobre, jak i trudne mają wielką wartość i ukryty sens. Wie, że każdemu z nas przeznaczona jest przemiana, przebudzenie, rozwój i doświadczenie dobrostanu, który jest wyznacznikiem tego, jak dobrze czujemy się w swoim życiu.

- Ten świat wokół nas się tak bardzo rozsypuje, że jedyną opokę i wsparcie możemy znaleźć w tej autentycznej duchowości, co często wymaga odrzucenia pewnych wzorców. (...) Nie mamy nad niczym kontroli. Odpuść, płyń z tym nurtem i ufaj, że jest dla ciebie inny scenariusz, który jest lepszy - apelowała eksmodelka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości