recepta na szczęście

  Jaką receptę na szczęście mieli kilka dekad temu nasi dziadkowie?

  Na rynku pojawiła się właśnie książka "Happy life. Sztuka odpuszczania", w której nauczycielka jogi i medytacji podpowiada, jak pozwolić sobie na bycie szczęśliwym i nauczyć się czerpać radość z codzienności. Teraz autorka, Katarzyna Bem opowiedziała o swojej pracy w Dzień Dobry TVN.

  "W życiu piękne są tylko chwile".

  W 2008 roku David Blachflower i Andrew Oswald przeprowadzili badanie, które miało na celu sprawdzić, jak z wiekiem zmienia się poziom zadowolenia z życia. Wyniki okazały się zaskakujące, szczególnie dla osób po 40-stce.

  W natłoku codziennych obowiązków często zapominamy o własnych potrzebach i nie zastanawiamy się nad tym, co tak naprawdę stanowi dla nas źródło szczęścia i spełnienia. Rzadko decydujemy się też na zmiany, które mogłyby wnieść w nasze życie wartości, na których naprawdę nam zależy. Tymczasem, wystarczy mały krok, by wyjść poza ogólnie przyjęty schemat i nadać otaczającej nas rzeczywistości nowy sens.

  Urlop to idealny czas, by powiedzieć sobie "stop", zapomnieć o codziennej gonitwie i obowiązkach. Doskonale o tym wie Joanna Przetakiewicz, która odpoczywając w Saint-Tropez, podzieliła się z fanami pewną refleksją. - Masz prawo powiedzieć NIE. Przełożyć plany. Zrezygnować z czegoś - napisała na swoim Instagramie.

  Beata Sadowska zachwyca się życiem i celebruje każdą chwilę. Dziennikarka cieszy się nawet z najdrobniejszych przyjemności, które spotykają ją każdego dnia. Wiemy, jak celebruje swoją codzienność.

  Karolina Pisarek od lat spełnia swoje marzenia w świecie mody. Regularnie zdobywa nowe kontrakty i stara się, aby praca sprawiała jej przyjemność. Modelka na swoim profilu na Instagramie opisała, kiedy czuje się szczęśliwa i dała kilka cennych rad swoim obserwatorom.

  Na rynku ukazała się właśnie najnowsza książka Agnieszki Maciąg pt. "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu". Była modelka pragnie, by publikacja ta uświadomiła ludziom, co jest naprawdę ważne. Chce też, by stała się talizmanem, który przyciągnie pomyślność i wszelkiego dobro. O szczegółach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Dagmara Kaźmierska z programu "Królowe życia" publikowała w sieci długi wpis, w którym przyznała między innymi, że jak każdy miewa gorsze dni. Nawiązała również do pieniędzy i ich znikomego wpływu na poczucie szczęścia w życiu. Fani docenili jej rady.

  Co roku ONZ przygotowuje listę najszczęśliwszych państw świata. Teraz pod lupę organizacja wzięła ostatnie miesiące, na które cieniem położyła się pandemia koronawirusa. Czy strach przed chorobą miał wpływ na kształt rankingu? Który kraj znalazł się na szczycie?

  Japońska wyspa Okinawa to miejsce, gdzie żyje najwięcej na świecie stulatków. Pomimo swojego zaawansowanego wielu staruszkowie nie tracą radości życia. Jak mówią, ich sekretem jest "ikigai", czyli zadowolenie płynące z bycia stale zajętym. Czym jest ta filozofia? Jak ją wprowadzić do swojej codzienności? Które z jej elementów przydadzą się zwłaszcza teraz, w czasie pandemii? W Międzynarodowym Dniu Szczęścia wyjaśnił to Hector García i Francesc Miralles, autorzy książki "Ikigai. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia".

  W tym wyjątkowym dniu, Międzynarodowym Święcie Miłości, odwiedzili nas w studiu Dzień Dobry TVN: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz oraz Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Czy pamiętają swoją pierwszą randkę? Jak się poznali? Dlaczego Janusz Józefowicz mówi, że "mieli trudną sytuację" i, że "może dziewczynie strasznie skomplikować życie"? Jaką receptę na udany związek mają Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz? Co łączy Józefowcza i Urbańską? I kto z nich jest specjalistą od miłości francuskiej?

  Podobno Polokom bliżej jest do kupowania niż do oszczędzania. Z czego to wynika? Czyżby chęć konsumowania nie miała końca? Czy pieniądze dają nam szczęście i poczucie bezpieczeństwa? Dzień Dobry TVN odwiedzili: trener biznesu i coach Grzegorz Frątczak oraz ekonomista Marek Zuber.

  Jutro w Dzień Dobry TVN: jedni ją kochają, a inni nienawidzą. Ewa Chodakowska o tym, dlaczego wdaje się w dyskusję z hejterami. Zmęczenie, bóle głowy i wahania wagi, czyli cała prawda o zakwaszaniu organizmu. Podamy także przepis na to, jak stać się szczęśliwą kobietą. Bądźcie z nami w środę od 8:00! Zapraszamy w imieniu Jolanty Pieńkowskiej i Roberta Kantereita.