Joanna Przetakiewicz o codziennych rytuałach: "Sprawiają, że czuję się szczęśliwsza"

Joanna Przetakiewicz 12_2016

Urlop to idealny czas, by powiedzieć sobie "stop", zapomnieć o codziennej gonitwie i obowiązkach. Doskonale o tym wie Joanna Przetakiewicz, która odpoczywając w Saint-Tropez, podzieliła się z fanami pewną refleksją. - Masz prawo powiedzieć NIE. Przełożyć plany. Zrezygnować z czegoś - napisała na swoim Instagramie.

Joanna Przetakiewicz stanowi inspirację dla wielu kobiet. W mediach społecznościowych często je motywuje i zachęca do zmiany trybu życia. Tak jest i w przypadku jej najnowszego postu.

Joanna Przetakiewicz i jej przepis na szczęście

Gwiazda opublikowała wpis, w którym dokładnie opisała swoje codzienne rytuały. Niezależnie, czy jest na wakacjach, czy w domu, to one sprawiają, że czuje się: szczęśliwsza, spokojna i dumna z siebie. Podzieliła je na dwie kategorie: dla ciała i dla duszy. Do pierwszej zalicza się:
  • spacer lub trening,
  • zdrowe i pyszne śniadanie,
  • w zależności od dnia: peeling, maseczka na twarz, odżywka na włosy lub stosuje aromatyczne olejki do kąpieli'
  • regularne picie wody.
Z kolei listę rytuałów dla duszy stanowią:
  • wieczorne czytanie książek,
  • wyłączanie telefonu, żeby być offline,
  • docenianie, co się ma i brak narzekania,
  • czas dla rodziny i przyjaciół.

Joanna Przetakiewicz wyznacza granice

Projektantka przyznała jednak, że pomimo chęci, nie zawsze udaje jej się zrealizować wszystkie punkty. - Czasami przegrywam ze zmęczeniem albo po prostu nie chce mi się. Mimo wszystko bardzo dbam o to, żeby PAMIĘTAĆ O SOBIE. Nie narzucać sobie morderczego tempa. Nie odbierać prawa do przyjemności, radości, słodyczy i uśmiechu. Nauczyła mnie tego historia mojej ciotki. To dbanie o siebie to niezależność. Ustalanie granic, priorytetów i zasad, według których chcesz żyć. To uwolnienie się od tego, że "muszę wszystko" - podkreśliła.
I dodała, że każdy ma prawo powiedzieć "nie", przełożyć plany na rzecz zadbania o swój komfort psychiczny i fizyczny.
Tym postem gwiazda zdobyła serca wielu kobiet, które dziękują jej za to, że poruszyła ten temat. "Jesteś super kobietą, podziwiam i staram się brać przykład", "Dziękuje pani Asiu za to, że tak pani dba o nas Kobiety. Mam trójkę małych dzieci, ale codziennie staram się: śpiewać mantrę, medytować, oddycham świadomie, czytam ukochane książki", "Rytuały godne naśladowania. Staram się postępować podobnie, choć czasem jest to naprawdę trudne" - czytamy pod postem.
Zobacz także:
Zobacz wideo: Joanna Przetakiewicz lansuje modę na pomaganie
Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości