Halina Młynkova otwarcie przyznaje, że zrozumiała jak osiągnąć spokój i szczęście. Artystka, a także spełniona mama porządki rozpoczęła od zadbania o zdrowie psychiczne. Z tego powodu ze swojego życia wyeliminowała większość znajomych. O przyczynach i skutkach opowiedziała w najnowszym wywiadzie dla miesięcznika Zwierciadło.
Dr Joanna Podgórska kocha neuronaukę. Jej podcasty i profil na Instagramie, w których popularyzuje wiedzę o mózgu, cieszą się dużą popularnością. Swoich widzów przekonuje łatwością mówienia o skomplikowanych procesach.
Emerytura to coś więcej niż odpoczynek od życia zawodowego. To czas, kiedy można skupić się na sobie i rozwijać swoje pasje. Jednak, aby tak było trzeba się do niej przygotować. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Kamil Figlarek, ekspert akcji mBank "Szczęśliwi z wiekiem" oraz Miłosz Brzeziński, psycholog.
ONZ opublikował najnowszy Światowy Raport Szczęścia. Finlandia po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce w tym zestawieniu. Jak w 2023 roku wypadła Polska? Co jest brane pod uwagę przy określaniu poziomu szczęścia mieszkańów poszczególnych krajów świata?
Gogolin to miasto znane przede wszystkim z popularnej przyśpiewki ludowej. Co ciekawe, jak wykazały badania, osoby, które tam mieszkają, uchodzą za jedne z najszczęśliwszych w Polsce. Gdzie tkwi sekret udanego życia? Psycholożka Paulina Biernat zdradziła także w Dzień Dobry TVN, co oznaczają tzw. blue zones.
Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i nie ma w tym nic dziwnego. Uśmiech na twarzach maluchów zazwyczaj uspokaja opiekunów. Warto jednak pamiętać, że smutek jest także nieunikniony, a wręcz potrzebny. Nieprzyjemna emocja pomaga nam poradzić sobie ze stratą.
Agnieszka Kaczorowska-Pela opublikowała w mediach społecznościowych selfie z mężem. Fotografii towarzyszy opis, w którym tancerka definiuje szczęście. Jedno zdanie wywołało poruszenie w sieci. - Powiedz matce, która urodziła martwe dziecko albo rodzicom, których dziecko umiera na raka, albo uchodźcom wojennym, że szczęście to wybór - skomentowała internautka.
Szczęście to ulotna chwila, która nigdy nie jest nam dana raz na zawsze. Pojawia się i znika, wywołuje uśmiech, łzy i wiele emocji, których często nie jesteśmy w stanie opisać słowami. O tym, jak definiować szczęście i co robić, by szczęśliwym się czuć, opowiedziała nam Paulina Stępień, psychoterapeutka w trakcie szkolenia oraz panowie Tymoteusz i Arkadi, którzy sprawiają, że coraz więcej Polaków uśmiecha się na ulicach
Od czasów starożytnych wierzono, że niektóre przedmioty pomagają przyciągnąć szczęście. Szybko stały się one talizmanami, których posiadanie było niezwykle pożądane. Co dokładnie przynosi szczęście?
Hedonizm ma różne znaczenia – od hedonizmu materialistycznego i skrajnego po umiarkowany. W inny sposób hedonizm rozumie psychologia, w inny etyka. W filozofii prekursorem hedonizmu jest uczeń Sokratesa, Arystyp z Cyreny. Później hedonizm umiarkowany wyznawał powszechnie znany Epikur.
Na rynku pojawiła się właśnie książka "Happy life. Sztuka odpuszczania", w której nauczycielka jogi i medytacji podpowiada, jak pozwolić sobie na bycie szczęśliwym i nauczyć się czerpać radość z codzienności. Teraz autorka, Katarzyna Bem opowiedziała o swojej pracy w Dzień Dobry TVN.
Profesor Begona Alvarez z Uniwersytetu Vigo w Hiszpanii zbadała, kiedy ludzie są najszczęśliwsi w przeciągu całego życia. Jej zdaniem najlepszy okres przypada na lata pomiędzy 30. a 34. rokiem życia. Jak ta teoria wygląda w praktyce, zapytaliśmy naszych gości: psycholożkę Joannę Chmurę, modelkę Karolinę Pisarek i aktora Tomasza Stockingera.
Ludzie od najdawniejszych czasów próbowali tłumaczyć sobie pewne zjawiska. Powstające przez to ciągi przyczynowo-skutkowe oraz pewne luki w wyjaśnieniach niektórych kwestii sprawiły, że zaczęto wierzyć w moce nadprzyrodzone. Wiara ta pozwalała zyskać poczucie bezpieczeństwa oraz zdjąć z siebie część odpowiedzialności za zdarzenia i bieg własnego życia. Z czasem drobnym przedmiotom zaczęto przypisywać moce ochronne i spełniające pragnienia, a amulety i talizmany pod różną postacią zaczęły zyskiwać na popularności.
Każdy człowiek lubi odczuwać przyjemność i zadowolenie. Niestety zazwyczaj częściej skupiamy się na złych emocjach, niż na tych, które nas budują i sprawiają, że mamy więcej wiary w swoje siły. Satysfakcja jest jednym z tych uczuć, które może wnieść w nasze życie wiele dobrego.
Wiemy, że jest dla nas niezbędna i że ma związek z wieloma procesami odbywającymi się w naszym organizmie. Ale czy jesteśmy świadomi, za co tak naprawdę odpowiada i czym może skutkować jej niedobór?