Gwiazdy

Agnieszka Kaczorowska-Pela szczerze o połogu. "Dwa lata temu było znacznie trudniej"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz

Agnieszka Kaczorowska-Pela podzieliła się z fanami refleksją na temat połogu. Jak sama przyznaje, dla niej był to czas na odpoczynek i regenerację. Zachęciła również kobiety, aby dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Agnieszka Kaczorowska o połogu

Agnieszka Kaczorowska-Pela jest mamą dwóch dziewczynek: Emilii urodzonej w 2019 roku oraz Gabrieli, która przyszła na świat pod koniec lipca 2021 roku. Tancerka na bieżąco relacjonowała przebieg ciąży za pośrednictwem mediów społecznościowych. Teraz ogłosiła wyjście z okresu poporodowego.

- Wczoraj zakończyłam połóg, czyli 6-tygodniowy czas po porodzie. I chcę na ten temat pierwszy raz napisać kilka zdań… - napisała na swoim instagramowym profilu. - Uważam, że z jednej strony o faktach dotyczących połogu mówi się za mało, a z drugiej strony przedstawia się go często tylko w złym świetle - zaznaczyła.

Okazuje się, że Agnieszka ma zgoła inne doświadczenia. - Za pierwszym i za drugim razem byłam gotowa na wszystko - zdradziła. - Ta otwartość głowy pozwoliła mi jeden i drugi połóg przeżyć dobrze i móc pięknie go wspominać. Dwa lata temu było znacznie trudniej. Teraz było tak dobrze, że aż sama jestem zdziwiona, że można mieć tak dobry połóg (nadmienię, że jestem po dwóch porodach drogami natury, dlatego teoretycznie powinno być podobnie, a było zupełnie inaczej) - dodała.

Zdaniem Agnieszki sekretem jest odpowiednie przygotowanie.

- Dla mnie najważniejszym wnioskiem z tej rozmowy jest fakt, że do połogu warto się przygotować - stwierdziła aktorka. - I tak - zawsze coś nas może zaskoczyć, na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale im mamy większą świadomość jak może być, tym łatwiej sobie z różnymi wyzwaniami poradzić. Uważam również, że wiedzę na temat połogu powinny mieć także osoby, które są blisko nas, aby móc odpowiednio reagować i wspierać w najlepszy z możliwych sposobów - podkreśliła.

Skąd brać wiedzę o połogu

Agnieszka Kaczorowska nie jest zadowolona z treści, które pojawiają się w internecie na temat połogu, dlatego zaapelowała do kobiet, aby dzieliły się pozytywnymi historiami z tego okresu. Zdaniem popularnej influencerki należy odczarować ten negatywnie postrzegany czas w życiu każdej mamy.

- Poprzez wiele historii i zdjęć połogowych, które znajdziecie w internecie, słowo "połóg", mam wrażenie, ma już wybrzmienie pejoratywne - zauważyła. - Niestety. Bo dla mnie połóg to po prostu czas na odpoczynek i regenerację. Tak to widzę. I może on mieć różne oblicza. Co kobieta, to jej historia… Ale bardzo chcę dziś napisać, że połóg nie musi być zły i ciężki… może być naprawdę dobry i łagodny. Można odnaleźć w nim czas dla siebie i na to co dla każdej z nas ważne. Może być spokój w głowie, w sercu… Może być dobrze. Naprawdę może być po prostu dobrze - podsumowała.

Obecnie Agnieszka Kaczorowska-Pela przebywa z rodziną w słonecznej Chorwacji. Tam też para świętowała 3. rocznicę ślubu.

Zobacz wideo: Szaleństwo hormonów w ciąży

Szaleństwo hormonów w ciąży

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości