Uroczysta Gala Otwarcia 15. Mastercard OFF Camera już za nami

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Magdalena Lamparska

W Krakowie odbyła się uroczysta Gala Otwarcia 15. edycji Mastercard OFF Camera. Organizatorzy zadbali o niepowtarzalną atmosferę wieczoru, a na czerwonym dywanie nie zabrakło przedstawicieli świata show-biznesu, którzy z nieskrywaną przyjemnością rozpoczęli tegoroczne święto kina niezależnego. Jakie emocje towarzyszyły przybywającym na galę gościom?

15. Mastercard OFF Camera - Gala Otwarcia

Wystartowała kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera. W ostatnim tygodniu kwietnia do Krakowa przybyli oddani miłośnicy sztuki filmowej i przedstawiciele kinematografii. Wszystko po to, by świętować jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju. Projekcje filmów oraz nagrody dla najlepszych twórców to zaledwie część atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy festiwalu.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Uroczystą Galę Otwarcia 15. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera uświetniła obecność znamienitych gości. Na czerwonym dywanie nie zabrakło polskich i zagranicznych gwiazd.

- Teraz możemy sycić się tym, na co pracowaliśmy cały rok. Patrzeć, jak ta energia, która jest w widzach, w twórcach, łączy się w taką eklektyczną całość - ocenił dyrektor festiwalu, Szymon Miszczak.

Gwiazdy na uroczystej Gali Otwarcia festiwalu Mastercard OFF Camera

Tegoroczna edycja Mastercard OFF Camera rozpoczęła się od pokazu filmu "Infinite Storm" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Krakowski festiwal kina niezależnego każdego roku daje widzom niepowtarzalną możliwość zapoznania się z wyjątkowymi produkcjami. Wydarzenie stanowi nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników sztuki filmowej, o czym z zaangażowaniem przekonywali aktorzy przybywający na uroczystą Galę Otwarcia.

- Uwielbiam ten czas, kiedy Kraków zamienia się w stolicę światowego niezależnego kina, kiedy mogę zaszyć się w tej ciemnej sali kinowej (...). W takim krótkim czasie możemy zobaczyć propozycje z całego świata. Zobaczyć, jak ta kinematografia się rozwija, jakie są scenariusze, jaki jest styl opowiadania. To jest dla mnie zawsze bardzo inspirujący czas - przyznała Magdalena Lamparska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości