Gorące tematy

Zatrzymano podejrzanych o porwanie i brutalne znęcanie się nad 14-latką

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24/MAK/ tam
policja

Policja zatrzymała kobietę i czworo nastolatków podejrzanych o uprowadzenie i znęcanie się nad 14-latką z Poznania. Z przekazanych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że oprawcy byli wobec dziewczynki bardzo brutalni. Jaka kara ich czeka?

Podejrzani o porwanie 14-latki zostali zatrzymani

Porwanie nastolatki w piątek, 22 lipca, ok. 15.30 zgłosiła poznańskiej policji mama dziewczynki. Kobieta przekazała, że córka została zabrana samochodem marki BMW sprzed jednego z marketów. Jak informuje tvn24.pl, około godziny 17.00 funkcjonariusze namierzyli auto i uwolnili dziewczynkę.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

W związku z porwaniem policjanci zatrzymali pięć osób - dorosłą kobietę oraz czworo nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. 39-letnia Paulina K. i 17-letni Alan O. - decyzją sądu - trafili do aresztu na trzy miesiące. Postawiono im zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności, stosowania przemocy w celu zmuszenia do określonego zachowania, zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz utrwalania przy pomocy telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym.

Porwanie 14-latki z Poznania. Jaka kara grozi za uprowadzenie?

Jak przekazał Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, "poszło o e-papierosa". - Ta kobieta podejrzana gra tutaj rolę inspirującą, ona wszystko organizuje, ona jedzie samochodem, ona doprowadza do porwania tej dziewczynki, do pozbawienia jej wolności i dalej uczestniczy wspólnie i w porozumieniu z 17-latkiem w gwałcie ze szczególnym okrucieństwem. Tam są również osoby nieletnie, one są obecnie w schronisku dla nieletnich, tymczasowym areszcie dla nieletnich - przekazał prokurator.

17-latek - podczas odprowadzania do prokuratury - przyznał w rozmowie z reporterem TVN24 Bartoszem Bartkowiakiem, że bardzo żałuje tego, co zrobili. Zdradził, że "był to pomysł Pauliny" (innej zatrzymanej w sprawie nastolatki). Zapytany przez dziennikarza dlaczego skrzywdzili 14-latkę odpowiedział: "bo nazwała Paulinę k***ą".

Chłopak będzie sądzony jak dorosły. Zarówno ona, jak i Paulina K. mogą trafić do więzienia na 15 lat.

Więcej o sprawie i stanie poszkodowanej w serwisie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24/MAK/ tam

Źródło zdjęcia głównego: dies-irae/Getty Images

Pozostałe wiadomości