Gorące tematy

Spice Girls powraca? Zbliża się 25. rocznica założenia grupy

Gorące tematy

Spice Girls

W 2022 roku zespół Spice Girls będzie świętował 25-lecie założenia grupy. Z tej okazji brytyjski girlsband chce pojawić się na wielkim ekranie i nakręcić sequel filmu "Spice World".

Brytyjski zespół Spice Girls był najpopularniejszym girlsbandem lat 90. XX w. Do dziś uchodzi za jeden z najlepszych w historii muzyki pop. Dotychczas łącznie sprzedał ponad 85 milionów płyt na całym świecie.

Kultowy obecnie girlsband tworzyło 5 kobiet: Melanie Brown ("Scary Spice"), Melanie Chisholm ("Sporty Spice"), Emma Bunton ("Baby Spice"), Geri Halliwell ("Ginger Spice") i Victoria Adams, później Beckham ("Posh Spice"). Wydawały płyty i regularnie występowały na światowych scenach do 2000 r. Później każda z nich zajęła się indywidualną karierą, ale zespół nadal posiada wiernych fanów na całym świecie, a wielu zna ich piosenki na pamięć.

Powroty Spice Girls

Spice Girls krótko reaktywowały swoją działalność w m.in. 2007 r. Zaśpiewały wspólnie również podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie 12 sierpnia 2012 r. Ponownie pojawiły się na scenie w 2019 roku w składzie: Melanie Brown, Chisholm, Halliwell i Bunton. Nie dołączyła do nich Victoria Beckham. Obecnie te same artystki planują powrót nie tyle na scenę, co na duży ekran. Zamierzają kontynuować filmowy hit z 1997 roku ,"Spice World".

Spice World

"Spice World" był drugim najchętniej oglądanym filmem roku 1997. Pokazał 5 dni z zawodowego życia grupy Spice Girls. Kamera towarzyszyła artystkom na spotkaniach z fanami, w nocnych klubach, jak i w trakcie przygotowań do pierwszego występu w prestiżowej sali Royal Albert Hall. Możemy więc zobaczyć próby do występu, sesje zdjęciowe czy relację piosenkarek z menedżerką.

Mimo licznych negatywnych recenzji "Spice World" stał się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów opowiadającym o grupie muzycznej. Zarobił ponad 70 milionów funtów.

Spice Girls powracają!

W związku ze zbliżającą się 25. rocznicą powstania grupy, artystki zwróciły się z prośbą do scenarzysty o napisanie scenariusza do sequela filmu. Jego premiera planowana jest tuż przed rocznicą. Według dotychczasowych informacji, za projekt odpowiedzialna jest Geri Horner, która jest aktualną liderką grupy. Udział w jubileuszowym projekcie zapowiedziały również: Melanie C, Emma Bunton i Mel B.

Piosenkarki liczą, że rocznicowy film skusi również najmniej chętną do powrotów na scenę Victorię Beckham. Dotychczas Posh Spice odmawiała przy większości wspólnych występów. Twierdziła, że jest zbyt zajęta rodziną i rozwojem własnej marki, by móc w pełni zaangażować się w trasę koncertową czy inne projekty związane ze Spice Girls. Póki co, nie wiadomo, czy zdecyduje się na udział w sequelu "Spice World".

Zobacz też:

Niespodzianka dla fanów Spice Girls. Brytyjska telewizja szykuje dokument o zespole

"Przyjaciele" – zakończono już zdjęcia do specjalnego odcinka kultowego serialu

Charakterystyka mody lat 90. Te trendy wracają w wielkim stylu

Zobacz video: Spice Girls wciąż próbują namówić Victorię Beckham na trasę koncertową

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Diana Ryściuk

Pozostałe wiadomości