Przełom w sprawie śmierci Magdaleny Żuk? Do Polski trafiły nowe dokumenty z Egiptu

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
tvn24.pl

Sprawa tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk toczy się już od pięciu lat. 27-latka zmarła w wyniku obrażeń odniesionych wskutek upadku z drugiego piętra w szpitalu w Egipcie. Okoliczności jej zgonu wciąż nie zostały wyjaśnione. Jak poinformowała prokuratura, do Polski trafiły nowe dokumenty od egipskich śledczych.

Magdalena Żuk - śmierć Polki w Egipcie

Magdalena Żuk poleciała na samotne wakacje do egipskiego kurortu Marsa-Alam w 2017 roku. Jej chłopak został w kraju, bo nie miał ważnego paszportu. Już na miejscu kobieta kontaktowała się telefonicznie ze swoim partnerem. Dwa dni później mężczyznę zaniepokoiło jej zachowanie, dlatego zaplanował wcześniejszy powrót kobiety do kraju. Później media obiegła wiadomość o śmierci 27-latki. Na nagraniu z monitoringu ze szpitala, jak szarpie się z personelem i w końcu skacze z okna na pierwszym piętrze.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski wcześniej informował, że w śledztwie biegli psychiatrzy i psycholog przeanalizowali materiał dowodowy dotyczący dziwnego zachowania kobiety podczas podróży i pobytu w Egipcie.

- Przeprowadzone w toku postępowania przygotowawczego dowody nie wykazały, aby wobec pokrzywdzonej stosowana była przemoc o podłożu seksualnym lub jakakolwiek inna. Nie stwierdzono również, aby mogła ona paść ofiarą procederu handlu ludźmi - mówił.

Śmierć Magdaleny Żuk. Nowe dokumenty

Prokurator Tomasz Człuchowski przekazał, że strona polska wystąpiła do egipskiej o ilościowe wyniki badań toksykologicznych. Wcześniej śledczy otrzymali już dokumentację zawierającą m.in. wyniki badań toksykologicznych, ale te były jakościowe, a więc dotyczyły wyłącznie rodzajów substancji wykrytych w ciele zmarłej kobiety.

 - W odpowiedzi na nasz wniosek otrzymaliśmy kolejne dokumenty, które są tłumaczone  – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Naturfoto Honal/Getty/Facebook

Pozostałe wiadomości