Gorące tematy

Aktor z "Na Wspólnej", Kazimierz Mazur żegna ojca "Dobranoc Mój Książe"

Gorące tematy

Autor:
Karolina
Kalatzi

Kazimierz Mazur nie żyje. Informację o jego śmierci przekazała agencja Wink Managment, z którą współpracował. Miał 74 lata. Aktora pożegnał syn, Kazik, znany z serialu "Na Wspólnej".

Kazimierz Mazur nie żyje

6 września na facebooku agencji Wink Managment pojawiła się informacja o śmierci Kazimierza Mazura. Pod wpisem natychmiast pojawił się ogrom komentarzy i kondolencji.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia.

Jego syn, Kazimierz Mazur pożegnał ojca na swoim Instagramie. W jednym z postów na profilu Kazika czytamy również, że aktor od długiego czasu zmagał się z ciężką chorobą.

- Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata, wybitny Aktor, Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur. Przemierzaliśmy razem Noce I Dnie. Dobranoc Mój Książe.

Kazimierz Mazur - kim był?

Jego pierwszą żoną była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Ich synem jest Kazimierz Mazur, również aktor znany z serialu "Na Wspólnej", gdzie wciela się w postać Kamila Hoffera.

Drugą żoną była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą mieszkał w Komaszycach pod Kielcami. Był rodzimowiercą, współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 roku Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełnił rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.

Szerszemu gronu widzów dał się poznać w roli Tomasza Niechcica w filmie i serialu Noce i dnie.

Na swoim koncie ma wiele wybitnych ról filmowych i teatralnych.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości