Gorące tematy

LGBT - co oznacza ten skrót? Dariusz Piontkowski, polityk PiS rozszyfrował nazwę

Gorące tematy

Aktualizacja:
Fot. Marcin Gaspar/REPORTER / Eastnews

Dariusz Piontkowski zastąpi Annę Zalewską na stanowisku ministra edukacji narodowej. Przyszły minister, komentował w telewizji publicznej deklarację LGBT podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Dariusz Piontkowski: nowy minister edukacji

Dariusz Piontkowski jest 55-letnim historykiem, absolwentem Wydziału Humanistycznego białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego, związanym politycznie z Prawem i Sprawiedliwością. Dariusz Piontkowski jest od tego roku także szefem PiS-u w województwie podlaskim.

Więcej:

Dariusz Piontkowski: kontrowersyjne poglądy

Nowy minister edukacji oceniając w marcu kartę LGBT, stwierdził, że to "próba seksualizacji dzieci na siłę" i "wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom"

Za wychowanie dzieci odpowiadają przede wszystkim rodzice. To, co próbuje robić Platforma Obywatelska, Nowoczesna w Warszawie, ale także w innych dużych miastach, to jest próba seksualizacji dzieci na siłę według takich standardów lewackich, które wprowadzono w części krajów Europy Zachodniej. Bo przecież seksualizacja dziecka od drugiego czy trzeciego roku życia - do czego to ma prowadzić? Tak naprawdę jest to próba wychowania dzieci, które zostaną oddane w jakimś momencie pedofilom. Hasło adopcji dzieci przez pary homoseksualne w podobnym kierunku, niestety, zmierza. Zmierza w kierunku tego, żeby część dzieci została wychowana potem na niestandardowe zachowania seksualne. 

Zobacz także: Ranking szkół przyjaznych uczniom LGBT ma sens?

Komentarze po wypowiedzi Dariusza Piontkowskiego

Adam Szłapka, polityk z Nowoczesnej określił Piontkowskiego mianem "skrajnego fundamentalisty":

Jedyne, co może nam dawać promyk nadziei w tym, że taka osoba przejmuje ministerstwo, to to, że przez te cztery czy pięć miesięcy kiedy będzie tam funkcjonował, nie zdąży się wdrożyć

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki skomentował wypowiedź swojego partyjnego kolegi w następujący sposób:

Jedna wypowiedź, która dla niektórych jest kontrowersyjna, a dla innych nie, nie może przekreślić jego przygotowania fachowego, co zresztą podkreślają też posłowie opozycji z komisji edukacji narodowej

Marcin Kierwiński z PO :

Po tym, co widziałem, sukcesu w tym zakresie nie wróżę. Wydawało się, że gorszego od pani minister Zalewskiej nie znajdą, ale PiS po raz kolejny udowodnił, że jak ktoś zły, to oni na pewno znajdą jeszcze kogoś gorszego

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości