Gorące tematy

#GaszynChallenge, czyli pompki na rzecz chorych dzieci. Zobacz, na czym polega popularna akcja charytatywna

Gorące tematy

Moment RFHalfpoint Images/Getty Images

"Pompujemy dla dzieciaków" – tak brzmi hasło promujące #GaszynChallenge. Akcja wspiera dzieci z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Wyzwanie od kilku miesięcy podbija polski Internet i cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. Do akcji robienia pompek na rzecz chorych maluchów przyłączyli się już Dawid Kwiatkowski i Omenaa Mensah.

Pompki dla chorych dzieci - #GaszynChallenge

Wyzwanie #GaszynChallenge zostało wymyślone przez strażaków z ochotniczej straży pożarnej w miejscowości Gaszyn. Ich celem była pomoc 1,5-rocznemu Wojtkowi Howisowi, który cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zaniki mięśni typu I. Do akcji szybko przyłączyli się żołnierze, policjanci, lekarze i wszyscy ci, którzy chcieli wesprzeć małego Wojtusia. W niedługim czasie wyzwanie objęło swoim zasięgiem cały kraj, dzięki czemu udało się zebrać 10 milionów złotych na leczenie chłopca.

Mimo że pierwotny cel akcji został osiągnięty, #GaszynChallenge trwa dalej. Do wyzwania nieustannie przyłączają się nowi uczestnicy, którzy chcą pomóc chorym dzieciom z całej Polski. Ostatnio pompki postanowili zrobić Dawid Kwiatkowski i Omenaa Mensah.

#GaszynChallenge – zasady

Zasady #GaszynChallenge są proste: każdy, kto zostanie nominowany, musi wykonać 10 pompek lub przysiadów i przekazać przynajmniej 5 złotych na rzecz pomocy ciężko chorym dzieciom. Ci, którzy tego nie zrobią, wpłacają minimum 10 złotych. Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania. Każdy z nich może nominować trzech kolejnych uczestników.

Wszelkie informacje o akcji oraz zbiórkach znajdziecie na stronie internetowej napompowani.com.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Ryan Reynolds pomaga okradzionej fance. Aktor wyznaczył 5 tys. dolarów nagrody za pomoc w odnalezieniu bezcennej zguby

Aleksandra Żebrowska szczerze o swojej ciąży. Fani: "Pani odwaga jest godna podziwu"

Monika Kuszyńska szczerze o trudnym porodzie: "Do tej pory mam gęsią skórkę, było bardzo źle"

Autor: Agata Polak

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości