Literacka nagroda Nobla 2023 trafi do laureata w czwartek 5 października. Pasjonaci współczesnej literatury oraz bukmacherzy mają już swoje typy. W ubiegłym roku triumfy święciła Francuzka - Annie Ernaux, w 2018 roku – Olga Tokarczuk.
Prawie dwa tygodnie poszukiwań, zaangażowanie detektywów, policji oraz użytkowników social mediów. Po kilkunastu dniach w Tajlandii odnalazła się zaginiona 23-letnia Aneta. Kobieta potrzebowała pomocy.
Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Pekinie, Andrzej Duda wziął udział w 86. Paradzie Pułaskiego, a w Warszawie przeszedł Marsz Miliona Serc. O czym jeszcze należy wiedzieć?
Mijający tydzień, 25 września - 1 października, obfitował w wiele ciekawych informacji. W Bieszczadach znaleziono nietypowego grzyba, Maciej Stuhr poprosił o pomoc. Bliska mu osoba ma raka śluzówki nosa. Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc. O czym jeszcze pisaliśmy w serwisie dziendobry.tvn.pl?
Początek października przyniósł dużo emocji. Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Miliona Serc. Wśród uczestników pojawiła się Krystyna Janda i wiele innych gwiazd. Edyta Górniak odpowiedziała na kontrowersyjne pytanie o sekty. Co zdradziła? Sprawdź, jakie newsy mogłeś przegapić.
O tym niezwykłym wyróżnieniu w Dzień Dobry TVN mówiły działaczki społeczne - Ewa Lutomska z Polskiego Alarmu Smogowego i prawniczka Sylwia Gregorczyk-Abram.
W grupie wiekowej 18-39 lat udział w wyborach deklaruje zaledwie 55 proc. Polek. Dlaczego kobiety rezygnują z prawa do głosowania? Co zrobić, aby odwrócić te statystyki? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Natasza Parzymies, reżyserka oraz Vanessa Aleksander, aktorka.
Ostatni dzień września obfitował w ciekawe wydarzenia. Media poinformowały, że policja ustaliła, kto może być sprawcą wypadku na autostradzie A1. Uwagę zawrócił również zagadkowy post aktorki Katarzyny Glinki. Natomiast Krzysztof Ibisz stracił bliską osobę. Co jeszcze wydarzyło się w sobotę, 30 września?
Przedostatni dzień września obfitował w ciekawe wydarzenia. Media informowały o aktorce Weronice Rosati, która postanowiła skomentować niedawny wywiad Tede. Natomiast Tomasz Kot wcielił się w znanego rapera. Pojawiły się również informacje o badaniach, które być może przyczynią się do skuteczniejszej walki z chorobą Alzheimera. Co jeszcze wydarzyło się w piątek, 29 września? Które newsy zasługują na uwagę?
Sąd skazał pięciu mężczyzn w starszym wieku za gwałty na, wówczas 13-letniej, dziewczynce. Domniemana ofiara miała niedawno oświadczyć, że została nakłoniona do składania fałszywych zeznań przez matkę zastępczą.
4-letni chłopiec wpadł do zbiornika wodnego. Do wypadku doszło w miejscowości Zabierzów na terenie przedszkola. Mimo próby reanimacji, dziecka nie udało się uratować.
Nagroda, która trafiła do naszego rodaka to wyjątkowe odznaczenie, przyznawane za szczególne akty odwagi. Był to ostatni medal zatwierdzany przez zmarłą w ubiegłym roku królową Elżbietę II.
Całą Polską wstrząsnęła tragedia, która wydarzyła się 16 września na autostradzie A1. W wypadku zginęły trzy osoby, w tym dziecko. - Miałam wrażenie, że za chwilę podjedzie zielona kia i wysiądzie z niej Patryk. Że to wszystko to głupi żart. Pomyłka. Zginęła cała rodzina. Został tylko ich pies – mówi przyjaciółka ofiar. Własne śledztwo zaczęli prowadzić internauci. Dopiero po kilkunastu dniach piotrkowska prokuratura poinformowała o postawieniu zarzutów kierowcy bmw, który brał udział w wypadku. Sprawą zajęli się reporterzy Uwagi! TVN.
Ania jest osobą niewidomą, która korzysta z pomocy psa asystującego. Dzięki niemu może funkcjonować w przestrzeni publicznej z wyjątkiem jednej z jarocińskich restauracji.
Miał dostać troskliwą opiekę medyczną tymczasem lekarze walczą o jego życie. Pan Marek trafił do szpitala w ciężkim stanie z podwarszawskiego ośrodka rehabilitacji. Relacje byłych pacjentów i pracowników placówki są wstrząsające. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".
- Jeśli młodzi nie wezmą życia w swoje ręce, to ktoś inny to zrobi za nich. Z przedstawicielką #dziewczynynawybory Wiktorią Nowak porozmawiała redaktorka dziendobry.tvn.pl Zofia Wierzcholska.
Aplikacje w naszych telefonach, choć bardzo przydatne, mogą mieć też swoją ciemną stronę. Daniel Suchocki, ekspert ds. przestępczości w sieci był gościem Dzień Dobry TVN i opowiedział o potencjalnych zagrożeniach, które mogą nas spotkać, gdy korzystamy ze smartfona.
Boisko do koszykówki w Poznaniu stało się kością niezgody między sąsiadami. Decyzją sądu, uwielbiane przez dzieci teren rekreacyjny ma zostać zlikwidowany, ponieważ część mieszkańców narzeka na hałas. Kamery Dzień Dobry TVN przyjrzały się sprawie, by sprawdzić, czy faktycznie boisko utrudnia codzienne funkcjonowanie.
Dzieci uczone są, aby nie odchodzić z osobami, których nie znają. Rodzice tłumaczą im, że takie zachowanie może być bardzo niebezpieczne. Czy te nauki i rozmowy są skuteczne? Nasz reporter postanowił to sprawdzić. Jak zakończył się ten eksperyment?