Ryś, żubr, lis, wilki i niedźwiedzie przy jednym stogu siana. Fotopułapka pokazuje niezwykłe, nocne życie w Bieszczadach [WIDEO]

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
rmf.fm/Nadleśnictwo Baligród
ryś w lesie, Bieszczady

W polskich lasach, zwłaszcza nocą, tętni życie, o którym większość z nas nie ma pojęcia. Można je jednak podejrzeć dzięki fotopułapkom, które dyskretnie rejestrują, "co w trawie i lesie piszczy". Na stronie bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród niedawno pojawiły się kolejne wyjątkowe nagrania. Sprawdź, co uchwyciły kamery.

Fotopułapki pokazują nam przyrodę

Nadleśnictwo Baligród co jakiś czas dzieli się wyjątkowymi materiałami przedstawiającymi prawdziwe oblicze życia w bieszczadzkich lasach. Filmy rejestrowane przez ukryte fotopułapki, czyli kamery z czujnikami ruchu, pozwalają nam z bliska przyjrzeć się codzienności leśnych autochtonów. Co ważne, dzięki technologii mamy możliwość lepiej ich poznać bez niepotrzebnego niepokojenia.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Nagrania zwierząt z fotopułapek Nadleśnictwa Baligród

Na swoim facebookowym profilu nadleśnictwo opublikowało kolejny niezwykły film. Pokazuje on, jak wiele gatunków zwierząt, w tym tych zagrożonych wyginięciem i objętych ścisłą ochroną, odnalazło w tym miejscu swój dom. Okazuje się, że one w swojej leśnej przestrzeni też mają "popularne miejsca spotkań". Na nagraniu z jednego miejsca, w okolicy stogu siana, na przestrzeni kilku dni pojawiły się wilki, niedźwiedzie, lis, żubr, a nawet rzadko spotykany ryś. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników zwierząt.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: rmf.fm/Nadleśnictwo Baligród

Źródło zdjęcia głównego: MARK NEWMAN/Getty Images