Tajemnice łódzkiego zoo. Jakie zwierzęta zachwycają odwiedzjących ogród?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Spacer wśród zwierząt

Gigantyczne akwarium pełne egzotycznych ryb to jedna z wielu imponujących atrakcji orientarium w łódzkiego zoo. Reporter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak odwiedził ten najnowocześniejszy ogród zoologiczny w Europie, by przedstawić widzom programu prognozę pogody, a także sprawdzić jakie atrakcje czekają na wielbicieli zwierząt.

Orientarium w Łodzi

Zoo w Łodzi to najnowocześniejszy ogród tego typu w Europie. Bartek Jędrzejak wraz z kamerami Dzień Dobry TVN odwiedził tę atrakcję turystyczną, by pokazać widzom, m.in. jak wygląda gigantyczne akwarium z rybimi mieszkańcami Oceanu Indyjskiego. W niezwykłych okolicznościach, jakimi jest orientarium w Łodzi, reporter zapowiedział pogodę na najbliższe dni.

- Jeśli chodzi o pogodę, jakiegoś specjalnego szaleństwa nie będzie. Mamy spadek temperatury. [...] Pogodę w ostatnich dniach kształtował układ wysokiego ciśnienia znad Wielkiej Brytanii, teraz dostaliśmy się pod wpływ niskiego ciśnienia znad Rosji. W Polsce zachmurzenie duże i umiarkowane - tłumaczył Bartek Jędrzejak.

Zoo w Łodzi. Niezwykłe okazy z całego świata

Bartek Jędrzejak podczas swojej wizyty w łódzkim zoo odwiedził m.in. wybieg niedźwiedzia malajskiego. Niewielkich rozmiarów zwierzę było inspiracją dla powstania uwielbianej przez dzieci postaci Kubusia Puchatka. O zwyczajach tego zwierzęcia opowiedział jego opiekun - Michał Gołędowski.

- Bardzo sprawnie wspinają się po drzewach. Jedzą głównie owoce i warzywa, ale ich głównym przysmakiem jest miód. [...] Natomiast trzeba na nie uważać, bo to nadal są niedźwiedzie - tłumaczył pracownik ogrodu.

Kolejnym zwierzęciem, którego spotkały kamery Dzień Dobry TVN był binturong orientalny, przez dzieci nazywane koto-misiem oraz najmniejsze wydry, które tworzą rozległe rodziny.

- To zwierzęta, które mają bardzo chwytne ogony. [...] Wokół ich wybiegu czuć zapach popcornu, trochę tak jakbyśmy weszli i do kina. A to dlatego, że ich siusiu ma taki zapach - stwierdził reporter.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości