Materiał promocyjny

Pierwsze wakacje z pupilem. Tych rzeczy nie może zabraknąć w psiej apteczce

Przygotuj się dobrze na podróż z psem
Podróż z psijacielem - jak się przygotować?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sezon wakacyjny sprzyja wyjazdom, na które coraz częściej decydujemy się wyruszyć w towarzystwie naszych czworonożnych przyjaciół. Ekspertka marki Pokusa - Monika Dobrowolska wraz z psiakami: Redem i Grafitem odwiedziła kawiarenkę Dzień Dobry TVN. Gościni programu wyjaśniła, od czego powinniśmy zacząć, gdy planujemy urlop z naszym zwierzakiem. O czym należy pamiętać?

O czym pamiętać przed podróżą z psem?

Pierwszy wakacyjny wyjazd z psem może, ale nie musi być stresujący. Wszystko zależy od tego jak dobrze się do niego przygotujemy. Musimy pamiętać, że wspólna wyprawa wymaga nie tylko zabrania psiej karmy oraz smyczy. Najważniejsza w przypadku wspólnej podróży jest logistyka, dlatego sprawdźmy, czy do danego kraju wymagany jest paszport i dodatkowe szczepienia, czy na miejscu jest weterynarz i czy nasz zwierzak potrzebuje odpowiednich leków na czas wyprawy.

- Powinniśmy mieć, jeśli wyjeżdżamy za granicę, paszport, w którym będzie aktualne szczepienie i numer chipu i inne szczepienia wymagane na ten dany kraj - stwierdziła gościni.

Tego nie może zabraknąć w psiej apteczce

Planując wakacje z czworonogiem nie możemy zapomnieć o apteczce - tej przeznaczonej dla ludzi, jak i dla zwierzaków. Nieduże pudełko można spakować w kilka minut, a w podróży może okazać się niezastąpioną pomocą. 

- Zabieramy psią apteczkę, w której mamy węgiel aktywny, który nam się przyda w przypadku problemów z biegunkami. [...] Preparat na stres oparty o naturalne substancje takie jak melisa, tryptofan i waleriana. Probiotyk w przypadku pojawienia się problemów żołądkowych — wyliczała Monika Dobrowolska.

- Łatwiej będzie nam zapakować kilogramowy worek, niż taki 12-13 kilowy. [...] Niespodziewaną sytuacją, która może się wydarzyć to biegunka u psa. [...] Wtedy z pomocą przychodzi węgiel aktywny, który zagęszcza treść w jelitach, ale i działa odtruwająco — dodała nasza gościni.

Według ekspertki w apteczce nie może również zabraknąć bandażu elastycznego oraz izotoniku w saszetkach, który łatwo rozpuścić w wodzie i podać psu, gdy potrzebne będą mu elektrolity w trakcie upałów. Tego typu produkt, podobnie jak wspomniany probiotyk oraz doskonale zbilansowane psie karmy można znaleźć w ofercie marki Pokusa. Pakując apteczkę, nie możemy też zapomnieć o zapasie wody pitnej oraz składanej miseczce.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości