Zwierzęta

Kalendarz adwentowy dla psów. Jak go przygotować i o czym należy pamiętać?

Zwierzęta

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
N. Górska, D. Kowalczyk
Kalendarz adwentowy dla pupila

Kalendarze adwentowe to nie tylko wspaniały prezent dla dzieci, ale też dla czworonożnych pupilów. Jak przygotować wyjątkową niespodziankę dla psa radzą ich właściciele oraz lekarz weterynarii.

Kalendarz adwentowy dla psa

Nie tylko ludzie potrzebują osłody w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. Właściciele psów coraz chętniej przygotowują swoim czworonogom kalendarze adwentowe. Rozpakowywanie kolejnych paczuszek to nie tylko frajda dla zwierzaków, ale też stymulacja ich umysłu.

- Należy unikać klejów na gorąco, które mogą zostać wylizane, spinaczy, zszywek, taśm klejących. Musimy pamiętać, aby taki kalendarz adwentowy był bezpieczny dla naszych podopiecznych, żebyśmy nie mieli dużo pracy w święta - mówi Maria Zajączkowska, lekarz weterynarii. - Unikamy smakołyków, które przede wszystkim nam kojarzą się ze świętami. Czekolada, dodatki kawowe, cynamon szkodzą psom. Musimy pamiętać, aby nie przesadzić z liczbą nowych smakołyków, bo to może być dla nich szkodliwe. Stopniowo wprowadzamy pojedyncze nowości - zaznacza.

Prezent dla pupila

Wykonany z naturalnych materiałów kalendarz adwentowy może być efektowną ozdobą domu. Oko właścicieli będzie cieszył oglądany w całości, jednak największą frajdą dla psa zdecydowanie będzie rozpakowywanie.

- Psiaki pracują nosem, więc świetnie jest patrzeć jak noskiem szukają i szperają, starając się otworzyć paczuszkę - zdradza Katarzyna Hodyjas, trenerka psów.

Co zatem przygotować dla czworonogów? Oprócz smakołyków warto pomyśleć o akcesoriach do pielęgnacji pupila. Nowa szczotka czy szampon - choć nie ucieszą tak jak pyszna przekąska - to będą dla psa nieocenioną obietnicą wspólnie spędzonego czasu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: N. Górska, D. Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości