Najlepsze naturalne przysmaki dla psa. Jakie wybrać dla swojego pupila?

Brązowy pies sięgający po przysmak trzymany przez właściciela.
Naturalne przysmaki dla psa
Źródło: Justin Paget/Getty Images
Problemy z alergią dotyczą coraz liczniejszej grupy czworonogów, najczęściej przyjmując postać różnego rodzaju nietolerancji pokarmowych. W przypadku podejrzenia alergii, pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza weterynarii, który potwierdzi lub wyeliminuje uczulenie u pupila i ewentualnie określi jego rodzaj. W momencie rozpoznania alergii czy nietolerancji pokarmowej, niekorzystny składnik należy całkowicie wyeliminować z diety czworonoga. Może to oznaczać, że trzeba będzie wykluczyć również niektóre smakołyki dla psa.

Podstawowa karma musi być pozbawiona danego alergenu, dlatego że nawet niewielka jego ilość powoduje różnego rodzaju dolegliwości. Rozwiązaniem tej sytuacji mogą być naturalne przysmaki dla psa, które można zastosować również jako smakołyki do tresury. Kiedy zwierzę poprawnie wykona polecenie, powinno za każdym razem zostać nagrodzone niewielką, choć bardzo smaczną przekąską.

Zwierzęta

Źródło: Dzień Dobry TVN
To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątko
Czego twój pupil nie powinien jeść?
Czego twój pupil nie powinien jeść?
Aktorstwo z pazurem i z kopyta
Aktorstwo z pazurem i z kopyta
Jak przygotować zwierzę do lotu samolotem?
Jak przygotować zwierzę do lotu samolotem?
Jakie ptaki przylatują na wiosnę do Polski?
Jakie ptaki przylatują na wiosnę do Polski?
Czy twój pies wie, że go kochasz?
Czy twój pies wie, że go kochasz?
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Psy do zadań specjalnych
Psy do zadań specjalnych
Jak zwierzęta domowe wpływają na nasze zdrowie?
Jak zwierzęta domowe wpływają na nasze zdrowie?
Schronisko przyjmuje zwierzęta z Ukrainy
Schronisko przyjmuje zwierzęta z Ukrainy
Na czym polega pomoc dla zwierząt laboratoryjnych?
Na czym polega pomoc dla zwierząt laboratoryjnych?
Zwierzęta z kijowskiego zoo przyjechały do Poznania
Zwierzęta z kijowskiego zoo przyjechały do Poznania
Psy towarzyszą uczniom na lekcjach
Psy towarzyszą uczniom na lekcjach
Jak zwierzęta przygotowują się do wiosny?
Jak zwierzęta przygotowują się do wiosny?
Kto pokocha koty z Palucha?
Kto pokocha koty z Palucha?
Psy szwajcarskie łączą ludzi
Psy szwajcarskie łączą ludzi
Dzień Kundelka
Dzień Kundelka
Intymne życie zwierząt
Intymne życie zwierząt
Koci celebryci
Koci celebryci
Lisy jak psy i koty. Czy staną się zwierzętami domowymi?
Lisy jak psy i koty. Czy staną się zwierzętami domowymi?
Najbardziej wymagające rasy psów
Najbardziej wymagające rasy psów
Przytulisko dla kotów potrzebuje pomocy
Przytulisko dla kotów potrzebuje pomocy
Psy z obrazka
Psy z obrazka
Pożegnalne zdjęcia psów
Pożegnalne zdjęcia psów
Co robi kot, kiedy nie ma nas w domu?
Co robi kot, kiedy nie ma nas w domu?
Hiszpania: zwierzęta podczas rozwodów traktowane jak dzieci
Hiszpania: zwierzęta podczas rozwodów traktowane jak dzieci
Lira i Funia – bohaterskie psy, które uratowały właścicielkę przed pożarem
Lira i Funia – bohaterskie psy, które uratowały właścicielkę przed pożarem
Psie przedszkole
Psie przedszkole
Jak wyczesać kota i wyjść z tego cało?
Jak wyczesać kota i wyjść z tego cało?
Polski sportowiec ratuje ukraińskie psy
Polski sportowiec ratuje ukraińskie psy
Psi terapeuta do zadań specjalnych
Psi terapeuta do zadań specjalnych
Mam kota na punkcie kota
Mam kota na punkcie kota
Olga Frycz pomaga zwierzętom
Olga Frycz pomaga zwierzętom

Naturalne psie przysmaki dostępne w sklepach

W sklepach zoologicznych znaleźć można szereg ekologicznych przekąsek, wyprodukowanych bez sztucznych barwników czy konserwantów. W przypadku uczulenia na białko zbóż, należy wybierać bezzbożowe psie smakołyki, np. w postaci suszonych części wieprzowiny i wołowiny. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Oto one:

  • suszone uszy wieprzowe - pozbawione są przypraw. Swój naturalny smak i aromat zawdzięczają obróbce termicznej w piecu bezdymnym. Stanowią znakomitą przekąskę dla psów w każdym wieku. Wzmacniają mięśnie szczęki i pomagają w usuwaniu kamienia nazębnego;
    • prażone ryjki wieprzowe - poddaje się je procesowi odtłuszczania, dzięki czemu nie są bardzo kaloryczne. Podobnie jak uszy, ryjki bez obaw mogą być podawane czworonogom, które cierpią na nietolerancję lub alergię wywołaną przez białka zbóż. Do ich przechowywania doskonale sprawdzi się saszetka, torebka lub woreczek na przysmaki dla psa. Można je wykorzystać podczas tresury bądź długich spacerów. Najczęściej wykonane są z wytrzymałego materiału. Ich wielkość należy dopasować do ilości pokarmu, który zazwyczaj jest zabierany na spacer;
      • żwacz wołowy - poleca się go czworonogom z problemami trawiennymi. Przysmak nie zawiera sztucznych dodatków ani konserwantów. Charakteryzuje się stosunkowo niewielką zawartością tłuszczu. Sprzedawany jest zazwyczaj w formie cienko pokrojonych pasków;
        • suszone kości - dla młodych czworonogów, które nie mają jeszcze w pełni rozwiniętych mięśni szczęki, warto wybierać miękkie sztuki. 

          Przysmaki dla psa alergika należy wybierać ostrożnie. Najlepsze są naturalne produkty, które nie zawierają sztucznych dodatków. Po konsultacji z lekarzem weterynarii warto stopniowo wprowadzać je do diety czworonoga, jednocześnie obserwując jego zachowanie. Jeżeli będzie ono niepokojące, należy odstawić dany produkt i ponownie zasięgnąć porady specjalisty.

          Przysmaki domowej roboty dla psa

          Dysponując odrobiną wolnego czasu, warto samodzielnie wykonać domowe przysmaki dla psa. Na uwagę zasługują przede wszystkim domowe klopsiki. Do przyrządzenia około 25 sztuk potrzeba:

          • 100 g mięsa z indyka;
            • 50 g marchewki;
              • 150 g brązowego ryżu;
                • szczypty ziół prowansalskich.

                  Drób (w przypadku uczulenia) można zastąpić mięsem z łopatki wieprzowej. Wszystkie składniki należy włożyć do blendera i dokładnie zmiksować, w razie potrzeby dodając kilka łyżeczek wody. W ten sposób powstanie jednolita masa. Blaszkę trzeba wyłożyć papierem do pieczenia, z masy zaś uformować małe, około 2-centymetrowe kulki. Układając je obok siebie, warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości, aby smakołyki się nie zlepiły. Całość należy wstawić do piekarnika nagrzanego do 170℃ i piec przez około 25 minut, do momentu zarumienienia się.

                  Kulki można podawać po całkowitym ostudzeniu. Idealnym miejscem do przechowywania klopsików będzie pojemnik na przysmaki dla psa, dzięki któremu jedzenie na dłużej zachowa świeżość. Zakupione lub samodzielnie wykonane przekąski z powodzeniem mogą służyć tresurze. Dzięki nim trening będzie bardziej efektywny i da więcej radości, zarówno właścicielowi, jak i czworonogowi. Należy jednak pamiętać, że smakołyków do tresury psa nie powinno podawać się w bardzo dużych ilościach, gdyż mogą doprowadzić do otyłości, a nawet cukrzycy. Warto stosować je z umiarem, podczas długich spacerów lub innego wysiłku fizycznego.

                  Przysmaki dentystyczne

                  U sporej grupy psów po przekroczeniu 3. roku życia pojawiają się problemy z zębami. Resztki pokarmu zalegające w zębach doprowadzają do powstawania kamienia nazębnego lub chorób dziąseł. Aby pupil cieszył się jak najdłużej dobrym zdrowiem, należy o niego prawidłowo zadbać. W sklepach zoologicznych dostępne są specjalistyczne gryzaki, dopasowane do wielkości czworonogów. Są stosunkowo twarde, dzięki czemu podczas gryzienia pies ściera kamień nazębny i usuwa resztki pokarmu zalegające w szczelinach.

                  Zdrowe przysmaki dla psa zostały dodatkowo wzbogacone w szereg witamin i mikroelementów. Choroby dziąseł i zębów są bardzo bolesne. W ich wyniku pupil staje się osowiały i zaczyna tracić na wadze. Gdy właściciel zauważy niepokojące objawy u swojego czworonoga, powinien jak najszybciej zabrać go na wizytę do lekarza weterynarii.

                  Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

                  Zobacz także:

                  Autor: Adrian Adamczyk

                  Źródło zdjęcia głównego: Justin Paget/Getty Images

                  podziel się:

                  Pozostałe wiadomości