hodowla zwierząt

  hodowla zwierząt

  Fretki to zwierzęta bardzo przyjazne i kontaktowe, ale równie żywiołowe i psotne. Kiedy chodzą po domu, trzeba ich nieustannie pilnować, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Podczas nieobecności lub snu opiekuna przyda się przestronna i dobrze wyposażona klatka dla fretki.

  Derka dla konia to rodzaj wierzchniego okrycia, które chroni zwierzę przed wychłodzeniem, nagłym spadkiem temperatury, deszczem, mrozem i owadami. Używa się jej głównie po treningu lub długiej jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z różnych materiałów, umożliwiających dopasowanie jej do pogody. Sprawdź, jakie są rodzaje okrycia dla koni i jak wybrać odpowiednie?

  Kameleon jemeński naturalnie występuje na obszarach Półwyspu Arabskiego, Afryki (Jemen, Arabia Saudyjska) i Madagaskaru. Lubi tropikalny klimat. Żyje na drzewach, skałach i w zaroślach. Gatunek ten jest objęty konwencją waszyngtońską CITES.

  Hodowla szynszyli nie różni się zbytnio od hodowli innych zwierząt. Wiąże się z ciężką pracą i wiedzą, którą trzeba przyswoić. Czynniki te dopiero po dłuższym czasie mogą przynieść wymierne dla hodowcy korzyści. Czy warto założyć hodowlę szynszyli w Polsce? Od czego zacząć?

  Fatima to kura, która została uratowana z wielkoprzemysłowej hodowli. Zamieszkała ze swoim wybawcą Mateuszem, który stworzył dla niej bardzo dobre warunki do życia. Obecnie ma ona nie tylko status zwierzęcia domowego, ale także przyjaciela. Jakiś czas temu - na jednym z portali społecznościowych - chłopak złożył profil Fatimy. Dlaczego to zrobił? Czy z kurą można stworzyć jakieś relacje emocjonalne? Mateusza i jego przyjaciółkę Fatimę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Trzy lata temu Janusz Woc wpadł na pomysł, by hodować atrakcyjne zwierzęta. Dlaczego wybrał akurat Alpaki? Gdzie zobaczył je po raz pierwszy? Do jakich celów Pan Janusz wykorzystuje zwierzęta ze swojej hodowli? Kim jest Toffiś i, dlaczego jest tak wyjątkowy?

  Zaczęło się od zakupu 30 dziewczyn i jednego chłopaka. Teraz to już duże stado. Nie są zmutowane przez człowieka, mają długą sierść i - jak zapewnia właściciel jednego z gospodarstw agroturystycznych w Karkonoszach - wyczuwają jak długa będzie zima(!) Sprawdźcie, o czym mowa.

  Kąpiele, kosmetyki, regularne wizyty u fryzjera i manikiurzystki. Poznajcie Andrzeja - kurę, która działa w branży reklamowej i ogromnego koguta Karola, który jest bardzo przyjacielski. Reporter Dzień Dobry TVN Łukasz Riedel wybrał się na wystawę drobiu rasowego w Warszawie, gdzie zjechali się hodowcy z całej Polski.