hodowla zwierząt

  Napowietrzanie akwarium jest niezbędnym procesem, mającym na celu pielęgnację i ochronę ryb.

  Kameleony jemeńskie to jedne z największych przedstawicieli swojej rodziny, na wolności osiągające nawet 65 cm długości. Gady można spotkać na Półwyspie Arabskim, szczególnie na wzniesieniach. Ile kosztuje kameleon jemeński? Cena za jednego osobnika to najczęściej kilkaset złotych.

  W momencie rozpoznania alergii czy nietolerancji pokarmowej u psa, niekorzystny składnik należy całkowicie wyeliminować z diety czworonoga. Może to oznaczać, że trzeba będzie wykluczyć również niektóre smakołyki.

  Żwirek silikonowy to powszechnie stosowane podłoże dla wielu zwierząt. Charakteryzuje się bardzo dobrą absorpcją nieprzyjemnych zapachów i brakiem pylenia.

  Bracia Tadeusz i Witold Mocarscy hodują gołębie. Dzięki swojej pasji zdobyli ponad 400 pucharów, wiele wyróżnień i olimpijski medal. O tym jak wygląda ten sport i co przynosi im największą satysfakcję, opowiedzieli w programie Dzień Dobry TVN.

  Piotr Romanowski jest opiekunem krów. Jedną z nich uratował dwa dni przed tym, zanim miała zostać wysłana przez poprzedniego gospodarza na rzeź. Był świadkiem prawdziwego płaczu zaprzyjaźnionej krowy Bombony.

  Codzienna opieka nad tym zwierzęciem często wygląda zupełnie inaczej, niż wydaje się przyszłemu opiekunowi.

  Na "kozie" zagrał były uczestnik "Mam Talent" Jacenty Ignatowicz.

  Kocimiętka dla kota nazywana jest czasem kocim narkotykiem. Wynika to z tego, że zwierzęta wystawione na jej zapach lub smak zmieniają swoje zachowanie. Wydają się być lekko odurzone i wpadają w pewnego rodzaju amok. Co to jest kocimiętka i czy jest bezpieczna dla naszych pupili?

  Agama brodata – cena nie gra roli, gdy chcesz mieć w domu oryginalną jaszczurkę prosto z Australii. Mimo wysokich kosztów utrzymania są one coraz popularniejsze w naszym kraju. Niskim nakładem pracy można wzbudzać zachwyt, gdyż agama brodata łatwo się oswaja i jest niezwykle wdzięcznym kompanem. Sprawdź, ile wiele frajdy może sprawić ta jaszczurka.

  Pielęgnacja sierści to podstawa, aby zapewnić jej zdrowy wygląd. Zgrzebło dla konia to narzędzie, które sprawdzi się nie tylko do czesania grzywy, ale także do usuwania błota czy innych zanieczyszczeń. W zależności od tworzywa, z jakiego jest zrobione, można wykorzystywać je na różne sposoby.

  Długotrwałe szczekanie i wycie psa, zarówno w dzień, jak i w nocy, każdego wyprowadza z równowagi. Jednak czy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie obroży antyszczekowej? Na jakiej zasadzie działa antyszczekacz? Czy może być używany u wszystkich psów?

  Smak karmy jest bardzo ważny dla zwierząt. Ani koty, ani psy nie lubią zwietrzałego i wysuszonego pokarmu. Z kolei z ekonomicznego punktu widzenia bardziej się opłaca kupować chrupki w większych opakowaniach. Dobrze dobrany pojemnik na karmę dla psa i kota pozwoli zachować na dłużej walory smakowe.

  Szczury to gryzonie wszystkożerne. Karma dla szczura powinna zawierać niezbędne składniki odżywcze, witaminy i błonnik. Prawidłowo dobrany pokarm dla szczura ma wpływ na jego wygląd, zdrowie i samopoczucie. Co lubią jeść szczury?

  Lizawka to najprostszy sposób na uzupełnienie zapotrzebowania na składniki mineralne i witaminy. Powinna być stałym elementem codziennej diety zwierząt, głównie bydła i koni. Wykonana może być jedynie z sodu lub z wieloma dodatkami. Niedobór witamin i minerałów przekłada się na słabą kondycję zwierząt i spadek odporności. Co to jest lizawka? Jaką rolę odgrywa w codziennej diecie? Jakie składniki powinna zawierać?

  Węże domowe zyskują na popularności, jako pupile. Ich hodowla wymaga jednak odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Ważna jest nie tylko wiedza na temat warunków życia tych kolorowych gadów, ale także umiejętność odpowiedniego postępowania z nimi. Niektóre gatunki muszą mieć stosowne dokumenty legalizacyjne.

  Kameleon jemeński to jedna z najbardziej imponujących jaszczurek. Młode osobniki nie są drogie, ale już wyposażenie terrarium dla kameleona jemeńskiego to spory wydatek. Co jest niezbędne w wyposażeniu?

  Wszystkie odmiany ptasznika posiadają jad o złożonym składzie, który jest toksyczny dla wielu gatunków kręgowców i bezkręgowców. Wśród ludzi brak jest udokumentowanych przypadków śmierci w wyniku pokąsania przez ptasznika. W przypadku pająków o silniejszym jadzie mogą wystąpić wymioty i bóle głowy.

  Fretki to zwierzęta bardzo przyjazne i kontaktowe, ale równie żywiołowe i psotne. Kiedy chodzą po domu, trzeba ich nieustannie pilnować, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Podczas nieobecności lub snu opiekuna przyda się przestronna i dobrze wyposażona klatka dla fretki.

  Domki dla świnek morskich wykonuje się z różnych materiałów. Są nieodłącznym elementem klatki dla świnek, ponieważ stanowią schron i miejsce zabawy. Ile kosztuje klatka dla świnki morskiej z wyposażeniem i bez niego?

  Derka dla konia to rodzaj wierzchniego okrycia, które chroni zwierzę przed wychłodzeniem, nagłym spadkiem temperatury, deszczem, mrozem i owadami. Używa się jej głównie po treningu lub długiej jeździe w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wykonana jest z różnych materiałów, umożliwiających dopasowanie jej do pogody. Sprawdź, jakie są rodzaje okrycia dla koni i jak wybrać odpowiednie?

  Króliki to czyste zwierzątka, dlatego też można je nauczyć korzystania z kuwety. Choć wymaga to podstawowej wiedzy na temat upodobań podopiecznego oraz obserwacji jego zachowań. Kuweta dla królika powinna stać w miejscu wybranym przez naszego pupila.

  Kameleon jemeński naturalnie występuje na obszarach Półwyspu Arabskiego, Afryki (Jemen, Arabia Saudyjska) i Madagaskaru. Lubi tropikalny klimat. Żyje na drzewach, skałach i w zaroślach. Gatunek ten jest objęty konwencją waszyngtońską CITES.

  Ile żyją papugi faliste? Najczęściej około 13 lat, ale odpowiednie warunki hodowlane mogą znacząco wydłużyć życie tych ptaków. Klatka dla papugi falistej dostosowana do jej potrzeb to jedna z kluczowych kwestii.

  Hodowla szynszyli nie różni się zbytnio od hodowli innych zwierząt. Wiąże się z ciężką pracą i wiedzą, którą trzeba przyswoić. Czynniki te dopiero po dłuższym czasie mogą przynieść wymierne dla hodowcy korzyści. Czy warto założyć hodowlę szynszyli w Polsce? Od czego zacząć?

  Emilia Szczepanek to wyjątkowa miłośniczka zwierząt, która na co dzień opiekuje się wieloma ich gatunkami zarówno w domu, jak i w pracy. Pod jej dachem na stałe znalazły schronienie koty i psy, ale także nietypowe, meksykańskie płazy. Jak wygląda hodowla aksolotlów?

  Z gospodarstwa w Nowej Kornicy w województwie mazowieckim uciekło 10 byków rasy limousine. Zwierzęta były hodowane na mięso. 6 z nich nadal przebywa na wolności. Według weterynarzy i policji zwierzęta mogą stanowić zagrożenie.

  Joanna Jabłczyńska raczej stroni od świata show-biznesu. Mimo że od lat gra w "Na Wspólnej", to równocześnie rozwija swoją karierę prawniczą. Teraz znalazła dodatkowe zajęcie, bowiem żyje na wsi i hoduje zwierzęta.

  Fatima to kura, która została uratowana z wielkoprzemysłowej hodowli. Zamieszkała ze swoim wybawcą Mateuszem, który stworzył dla niej bardzo dobre warunki do życia. Obecnie ma ona nie tylko status zwierzęcia domowego, ale także przyjaciela. Jakiś czas temu - na jednym z portali społecznościowych - chłopak złożył profil Fatimy. Dlaczego to zrobił? Czy z kurą można stworzyć jakieś relacje emocjonalne? Mateusza i jego przyjaciółkę Fatimę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Trzy lata temu Janusz Woc wpadł na pomysł, by hodować atrakcyjne zwierzęta. Dlaczego wybrał akurat Alpaki? Gdzie zobaczył je po raz pierwszy? Do jakich celów Pan Janusz wykorzystuje zwierzęta ze swojej hodowli? Kim jest Toffiś i, dlaczego jest tak wyjątkowy?