Dom

Szarpak dla psa - jakie powinien mieć cechy? Sprawdź, jak go zrobić

Dom

Autor:
Adrian
Adamczyk
Szczeniak z zabawką

Każdy właściciel psa z pewnością doskonale wie, że zwierzę uwielbia nowe zabawki. Najbardziej cieszy się, kiedy może bawić się nimi razem z człowiekiem. Podpowiadamy, jak własnoręcznie przygotować szarpak dla psa.

Dobry szarpak dla psa to świetna zabawka, która ucieszy każde zwierzę. Wystarczy kilka minut, aby przygotować ją samodzielnie. Jeśli szukasz pomysłu na nowy gadżet dla swojego pupila, poświęć chwilę i stwórz kolorowy szarpak dla psa. Z pewnością szybko stanie się on jego ulubioną zabawką.

Szarpak dla psa – dlaczego warto go przygotować?

Samodzielne przygotowanie szarpaka dla psa to świetny sposób na wynagrodzenie pupila. Można stworzyć dokładnie taką zabawkę, jaką się chce – ma się możliwość samodzielnego doboru kolorów, tkanin czy dodatkowych elementów. Domowy szarpak dla psa wpisuje się ponadto w popularny obecnie ruch zero waste, ponieważ można wykorzystać rzeczy, które wylądowałyby w koszu na śmieci.

Jednocześnie samodzielne przygotowywanie zabawek dla psa to świetny sposób na ciekawe zajęcie manualne, do którego można zaangażować także dzieci. Takie działanie z pewnością da im wiele radości, pozwoli się wykazać i puścić wodze fantazji. Będą się również cieszyć możliwością wspólnej zabawy z psem z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanej zabawki.

Szarpak dla psa – jak zrobić?

Aby zrobić szarpak dla psa, potrzeba około 30 minut. Trzeba przygotować:

  • odpowiedni materiał w dwóch, trzech lub czterech kolorach – możesz wykorzystać nieużywane T-shirty, ręczniki lub kawałek polaru,
  • dodatkowe gadżety, na przykład piłkę dla psa lub czystego mopa.

Jeśli lubimy bawić się z psem na świeżym powietrzu, można wykorzystać pływającą linkę żeglarską – przygotowany z niej szarpak pozwoli to na zabawę z psem w wodzie. Taka zabawka nie zatonie podczas aportowania.

Podzielić trzeba materiały na cztery długie paski – powinny mieć około 100 centymetrów długości i 5-7 cm szerokości. Przy tworzeniu zabawek dla psa doskonale sprawdzają się niebieskie i żółte kolory – to właśnie te barwy zwierzaki rozróżniają najlepiej.

Jak zrobić szarpak dla psa? Cztery paski materiału związać na końcu i rozłożyć je na kształt krzyża. Zakładając, że ma się po dwa paski w dwóch różnych kolorach, jedne przekładać nad drugimi. Następnie dwa dolne paski materiału przełożyć nad tymi, które układało się przed chwilą – początkowo może wydawać się to skomplikowane, jednak po kilku ruchach będzie już proste.

Każdy z pasków trzeba przekładać w taki sposób, aby znajdował się nad kolejnym (w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara) oraz pod następnym. A zatem pierwszy pasek zakłada się na kolejny i wkłada pod następny. Czynność tę powtarza się z każdym kolejnym paskiem, co cztery ruchy zaciskając węzeł. Podobny sposób stosuje się przy przygotowaniu breloka do kluczy z kolorowych żyłek.

Czynność powtarza do momentu, aż zostanie kilka centymetrów materiału. Na samym końcu zawiązuje się solidny supeł. Zabawka dla psa gotowa.

Szarpak dla psa – jak go urozmaicić?

Kiedy podstawowy element szarpaka dla psa jest już gotowy, można go nieco urozmaicić. Dzięki temu pies nie znudzi się nową zabawką zbyt szybko. Na jednym końcu można przyszyć piłeczkę, a na drugim kawałek frotowego mopa. Pamiętać należy, że szarpak dla psa powinien być miękki, dlatego lepiej zrezygnować z doszywania do niego twardych elementów. Można wykorzystać stare zabawki dzieci lub te, którymi pies nie bawi się zbyt chętnie. Dla szczeniaków najlepiej sprawdzi się szarpak polarowy bez dodatkowych urozmaiceń.

Kiedy wiadomo już, jak zrobić szarpak dla psa, można co jakiś czas przygotowywać nową zabawkę. Warto podjąć się tego szczególnie wtedy, gdy okaże się, że szarpak spełnia swoje zadanie. Wymiana zużytego szarpaka na nowy model spełni jeszcze jedną funkcję – będzie bardziej higieniczny, co jest szczególnie istotne, jeśli dzieci uczestniczą aktywnie w zabawie.

Zabawki dla psa ręcznie robione to również dobry sposób na nagradzanie zwierzaka. Kiedy pies będzie grzeczny podczas długiej nieobecności właścicielu lub nauczy się nowej sztuczki, można nagrodzić go przy pomocy własnoręcznie wykonanego szarpaka dla psa.

Zobacz wideo: Dzień Kundelka

Dzień Kundelka
Dzień Kundelka Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: yellowsarah/Getty Images

Pozostałe wiadomości