Róż i czerwień we wnętrzu. Jak je umiejętnie wprowadzić? Ekspertka: "Chodzi o detal"

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Czerwień we wnętrzu
Czerwień we wnętrzuDzień Dobry TVN
wideo 2/21

Jaskrawe kolory przeżywają w tym sezonie prawdziwy renesans. Jeśli chodzi o odzież - nie mamy wątpliwości – modna jest jaskrawa czerwień i róż. A jak jest we wnętrzach? Na świecie te kolory są już bardzo modne. O to, jak umiejętnie wprowadzać je do naszych mieszkań i domów zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ekspertkę, Ewę Mierzejewską.

Czerwień i róż niejedno mają imię

Nie jest z pewnością dla nikogo tajemnicą, że różowy i czerwony to barwy, które mają mnóstwo odcieni. Jaskrawa, strażacka czerwień kojarzy się z młodością, radością, energią. Natomiast odcienie winne, burgundy i karmin – z prestiżem, elegancją. Zwróćmy uwagę, że głęboka czerwień to kolor królewski. Kojarzy się z władzą. Kasia Jaroszyńska zdradziła, że nasza ekspertka nie mogła się doczekać, kiedy ta barwa znów będzie modna. - Od kilku lat Ewa powtarzała, że chciałaby, żeby czerwień wróciła - wyznała prowadząca.

- Wróciła od razu taka jaskrawa, poziomkowa, bardzo intensywna - stwierdziła Ewa Mierzejewska.

Przez ostatnie lata bardzo modny był - i nadal jest - blady róż. Jest już tak "udomowiony", że wszedł do klasyki. - Do tej czerwieni we wnętrzach modny stał się róż, ale ten mocny, soczysty - zdradziła ekspertka. - To jest najmodniejsze połączenie - stwierdziła.

Jak wprowadzić intensywne kolory do wnętrza?

Wiele osób obawia się wprowadzania do wnętrz intensywnych kolorów. Jak to zrobić umiejętnie? - Nie chodzi o to, żeby całe pomieszczenie urządzić w takich kolorach - podkreśliła ekspertka. - W takim wnętrzu można by było nie czuć się najlepiej - dodała.

Jak więc zrobić to z głową i klasą? - Chodzi o detal: krzesło, fotel, wazon, obraz - zdradziła ekspertka. - Ja na przykład kupiłam włączniki do światła i będę je przemontowywać - powiedziała Kasi Jaroszyńskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości