Jak wybierać baterię do łazienki?

Na co zwracać uwagę, kiedy wybieramy baterię do łazienki? Przede wszystkim musisz pamiętać o jej funkcjonalności, a dopiero potem o stylu. W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o bateriach łazienkowych z Ewą Mierzejewską.

Zobacz też: Jak wybierać baterię do kuchennego zlewu?

Podczas wyboru baterii łazienkowej powinniśmy skupić się na trzech aspektach. Czym powinniśmy się kierować?

  • stylem i modą,
  • własnymi przyzwyczajeniami, wygodą, funkcjonalnością - do czego, jaka umywalka, wanna czy prysznic itp.
  • ceną i jakością.

Styl i moda

Obecnie w sklepach dostępne są baterie kolorowe: od tradycyjnego chromu poprzez mosiądz, różowe złoto, tradycyjne złoto, aż do grafitu. Możemy wybierać baterie tradycyjne lub nowoczesne. Pamiętajmy, że zawsze będzie lepiej wyglądać, kiedy zdecydujemy się na wszystkie baterie w łazience z tej samej linii od tego samego producenta. Dzięki temu będziemy mieć wrażenie, że nasza łazienka jest uporządkowana i panuje w niej harmonia. Jeśli baterie łazienkowe nie są z tej samej linii, to przynajmniej powinny być w jednakowym stylu, i koniecznie w tym samym kolorze!

Wygoda i funkcjonalność

Wybierając baterie umywalkowe, zadajemy sobie pytania:

  1. Jednootworowa czy trzyotworowa? To jest kwestia gustu i tego, co lubimy.
  2. Jaki ma mieć "mieszacz" - i to też jest kwestią przyzwyczajeń i naszych preferencji.
  3. Na jaką umywalkę się zdecydujesz? Umywalka, jak i bateria są ze sobą ściśle powiązane. Warto wybierać sugerowane przez producentów zestawy, bo przy każdej umywalce ważne będą parametry takie jak:
  • usytuowanie baterii,
  • wysokość baterii,
  • długość wylewki.

Jakość i cena

Kiedy wchodzimy do sklepu z wyposażeniem łazienek, widzimy dużo rodzajów baterii łazienkowych, tych tańszych i droższych. Co decyduje o cenie? Nie tylko marka lub nazwisko projektanta, ale również:

  • jakość powłoki - odporność na korozję, kamień, zarysowania, odbarwienia, jak odbija światło (efekt lustra), łatwe czyszczenie,
  • funkcje ekologiczne, nastawione na oszczędność wody - perlator (lepszy silikonowy), niski poziom hałasu, brak rozprysku, cold start, precyzyjna kontrola temperatury, w przypadku prysznicowych - termostat, różne strumienie prysznica.

Zobacz:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

sposób na wnętrze
sposób na wnętrze
podziel się:

Pozostałe wiadomości