Rozrywka

Złote Globy 2021 przełożone z powodu koronawirusa. Kto poprowadzi ceremonię?

x-news

Rozrywka

Złote Globy 2021 przełożone z powodu koronawirusa. Kto poprowadzi ceremonię?

x-news

Gala rozdania Złotych Globów przełożona. 79. ceremonia zgodnie z tradycją miała odbyć się w pierwszą niedzielę stycznia. Jednak z powodu pandemii koronawirusa, statuetki zostaną przyznane dopiero 28 lutego 2021 roku. Galę ponownie poprowadzą aktorki Tina Fey i Amy Poehler. 

Złote Globy 2021 - gala przełożona 

Z powodu pandemii koronawirusa ceremonia wręczenia Złotych Globów zostanie przełożona z pierwszej niedzieli stycznia na 28 lutego 2021 roku. Taka informację podało Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA), które przyznaje nagrody od 1944 roku.

Galę ponownie poprowadzą popularne aktorki komediowe Tina Fey i Amy Poehler. 

Szczegóły dotyczące nowej daty zaprezentowania nominacji do Złotych Globów i kryteriów kwalifikacji dla filmów i seriali HFPA ma przekazać w nadchodzących tygodniach.

Oscary 2021 - nowa data

W ubiegłym tygodniu także wręczenie Oscarów, czyli najważniejszego wyróżnienia w branży filmowej, zostało przełożone - z 28 lutego na 25 kwietnia. Zmiana daty pozwoli twórcom na ukończenie filmów po tym, jak plany produkcyjne na całym świecie zostały zamknięte w połowie marca z obawy przed zakażeniami.

Jak skomentowała agencja AP, pandemia zmusiła Akademię również do zmiany regulaminu, zgodnie z którym konkursem objęte są wyłącznie filmy, które miały kinową dystrybucję. Tylko w tym roku, ze względu na kwarantannę, w ramach której zamknięto kina, w wyścigu do Oscarów wystartują też produkcje, które nie trafiły do kin.

Inne ceremonie wręczenia nagród, w tym Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), również zostały przełożone w 2021 roku, by zbliżyć się czasowo do Oscarów.

Dwa tygodnie temu hollywoodzkie filmy i programy telewizyjne otrzymały zielone światło, by wznowić produkcję w rejonie Los Angeles ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego i częstych testów.

Trzy główne sieci kin w Stanach Zjednoczonych planują ponowne otwarcie od 10 lipca, z zachowaniem ścisłych zasad dystansu społecznego i konieczności noszenia masek ochronnych przez widzów.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00. 

Dzień Dobry Wakacje  

Zobacz też:

Nie żyje Joel Schumacher. Reżyser filmów o Batmanie miał 88 lat 

Meryl Streep obchodzi 71. urodziny. Przypominamy największe filmowe role gwiazdy

Filmowy portret księdza Adama Bonieckiego. Reżyserka: "Fenomen tkwi w mądrości"

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0