Złote Globy

  Złote Globy

  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) wciąż pod ostrzałem. Studia filmowe, gwiazdy i znaczna część przemysłu filmowego wyraziły swój bunt. Telewizja NBC poinformowała natomiast, że w przyszłym roku nie będzie relacjonować gali Złotych Globów. Powodem jest brak różnorodności wśród członków HFPA.

  Ta edycja Złotych Globów przejdzie z pewnością do historii. Jej organizatorzy musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem - wydarzenie o wieloletniej tradycji filmowej trzeba było dostosować do pandemicznych warunków. Jak więc przebiegła gala? Przypominamy najpiękniejsze i najciekawsze momenty z tegorocznej edycji Złotych Globów.

  Złote Globy 2021 przeszły do historii, za nami 78. gala rozdania tych prestiżowych w branży filmowej statuetek. Tegoroczne wydarzenie wyglądało całkiem inaczej niż zazwyczaj ze względu na pandemię koronawirusa. Choć tylko część gwiazd pojawiła się na czerwonym dywanie, a inne śledziły wydarzenie ze swoich domów, nie zabrakło spektakularnych kreacji. Kto wyglądał najlepiej?

  "Sukcesy Roku 2017" to prestiżowy plebiscyt medyczny. W tym roku jury konkursu doceniło dwie dziennikarki TVN. Martyna Wojciechowska została nagrodzona jako gwiazda - ambasador w ochronie zdrowia, zaś Ewę Drzyzgę doceniono za jej program "36,6". Czym jest nagroda dla dziennikarek?

  Podczas 75. gali rozdania Złotych Globów honorową nagrodę odebrała gwiazda telewizyjna Oprah Winfrey. Jej pełne pasji przemówienie, wypowiedziane podczas odbierania nagrody, zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie. Zaczęto nawet spekulować, jakoby Oprah zamierzała startować w kolejnych wyborach prezydenckich w USA. Czy ma szansę objąć to stanowisko? Na czym mogłaby zbudować swój polityczny kapitał? Sylwetkę gwiazdy przedstawił w Dzień Dobry TVN nasz prowadzący Piotr Kraśko.

  "Twój Vincent" to brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ten drugi pojechał na ceremonię rozdania Złotych Globów, ponieważ produkcja ma szansę na nagrodę. Kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy z Hugh połączył się prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko. Rozmawiali o protokole ceremonii i powstaniu filmu. Dlaczego wraz z Dorotą Kobielą postanowili zrobić film o van Goghu? Jak bardzo zmieniło się życie Hugh po zdobyciu Oscara?

  Abel Korzeniowski to jeden z najwybitniejszych kompozytorów filmowych na świecie. Był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów. Punktem zwrotnym w jego karierze było skomponowanie muzyki do filmu Toma Forda "Samotny mężczyzna". Reżyser ponownie zdecydował się na współpracę z polskim muzykiem przy filmie "Zwierzęta nocy". Z Ablem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Jak wygląda ceremonia rozdania Złotych Globów? W jakich okolicznościach jego żona poznała Sophie Loren? Jaki styl pracy ma muzyk? Na jakim etapie jest włączany do pracy nad filmem? Jak współpracowało mu się z Tomem Fordem?

  Naszym gościem był Kamil Dobrowolski, który zagrał w węgierskim filmie "Syn Szawła" - nominowanym do tegorocznych Oscarów! Jak, aktor rzeszowskiego "Teatru Maska", trafił na plan węgierskiej produkcji? Czy zagrali tam także inni Polacy? Czy miał dylemat przyjmując rolę brutalnego kapo i czy obawia się oskarżeń o antypolską postawę? Trzymamy kciuki za sukces filmu!

  Polska gwiazda na Złotych Globach! Weronika Rosati opowiedziała Agnieszce Jastrzębskiej o kulisach Złotych Globów, w których uczestniczyła już po raz kolejny. Jak spomina swoje pierwsze Złote Globy? Kto dostaje zaproszenie na galę? Czy, zdaniem Weroniki Rosati, Leonardo DiCaprio ma szansę na Oscara? Co rozczarowało Weronikę podczas tegorocznej gali? I jaki prezent z okazji urodzin zrobiła sobie Weronika?

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: Julianne Moore - jak wybiera role, za które dostaje się Złotego Globa? Jak wyglądałoby życie na czerwonej planecie? O tym - polski fizyk, który dwa tygodnie spędził w marsjańskim symulatorze. Oprócz tego - jak rozwijać w dziecku talent: Chajzer, Rubik i Janiak, a na koniec discopolowy talent i Król tej muzyki Zenon Martyniuk! Zapraszamy w sobotę od 8:30! Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Film Pawła Pawlikowskiego "Ida" jest nominowany do Złotych Globów. Czy film, który podbił cały świat zdobędzie też Złoty Glob? Dziś ceremonia rozdania nagród filmowych. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Janusz Wróblewski, krytyk filmowy, oraz Halina Skoczyńska, aktorka, która grała w filmie "Ida".

  O tym, jak wygląda ceremonia i gala rozdania Złotych Globów, dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska rozmawiała z aktorką Katarzyną Sowińską. Która amerykańska gwiazda zrobiła na niej największe wrażenie? Co łączy Katarzynę Sowińską z Luisem Miguelem? Co powiedziała jej Uma Thurman?

  W nocy z 12. na 13. stycznia 2014 po raz 71. rozdano Złote Globy. Ania Wendzikowska opowiedziała o wielkich zwycięzcach i o wielkich przegranych. Kto z kim przyszedł, co się działo, jakie kreacje królowały na czerwonym dywanie, nie tylko aktorskie?

  Gwiazdy o wymarzonych sukniach ślubnych, czego żałuje Jolanta Pieńkowska, odnowienie ślubów, Złote Globy rozdane! Z najnowszymi informacjami ze świata show-biznesu, w Dzień Dobry TVN, dziennikarka Agnieszka Jastrzębska.

  Tej nocy w USA rozdawano Złote Globy, nagrodę Stowarzyszenia Zagranicznych Dziennikarzy rezydujących w Hollywood. W tej grupie znajduje się Polka Jolanta Czaderska-Hayek. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dziennikarkę Annę Wendzikowską, która kilka niedwo wróciła ze Stanów Zjednoczonych. Czy Złote Globy to taki przedsmak Oscarów? Czy Ania Wendzikowska widziała wszystkie filmy, które otrzymały Złote Globy? Co powiedziała Jodie Foster, gdy odbierała nagrodę?

  Wczoraj rozdano Złote Globy 2012. Laureaci tej nagrody często dostają też Oscara. Kto dostał nagrodę, kto niestety nie dostał i kto najlepiej prezentował się na czerwonym dywanie? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN wczorajszą galę podsumowała dziennikarka Ewa Wojciechowska