Styl Życia

Zamiast walentynek - galentynki, czyli święto kobiecej przyjaźni

Jasmina007/Getty Images

Styl Życia

Zamiast walentynek - galentynki, czyli święto kobiecej przyjaźni

Jasmina007/Getty Images

Walentynki są wszystkim doskonale znane. Teraz przyszła pora także na galentynki. Bo kobieca przyjaźń jest tak wyjątkowa, że też zasługuje na własne święto.

Galentynki - co to za dzień?

Galentynki to po angielsku "Galentine's Day". Nazwę święta ukłuto z angielskiego słowa "gal", którym w potocznym języku określa się dziewczynę. Galentine's Day to wariacja na temat Walentynek - może mniej romantyczna, ale równie mocno celebrująca miłość. 

To alternatywa dla Święta Zakochanych, choć przeznaczona nie tylko dla singielek. Galentynki może celebrować każdy, a w zasadzie każda z nas. W końcu kobieca przyjaźń jest naprawdę wyjątkowa i bezcenna. Skorzystaj z okazji i pokaż przyjaciółce - lub przyjaciółkom - jak bardzo wdzięczna jesteś za łączącą was więź. 

Kto pierwszy wymyślił "Galentine's Day"?

Określenia "Galentine's Day" po raz pierwszy użyła, grana przez Amy Poehler, Leslie Knope, bohaterka serialu komediowego "Parks and Recreation". W przeddzień walentynek zebrała swoje najlepsze przyjaciółki na wspólne świętowanie. Może warto przenieść ten pomysł z fikcji w rzeczywistość? Na to wszak nigdy nie jest za późno. 

Jak świętować galentynki w pandemii?

Świętowanie galentynek w pandemii - podobnie jak walentynek - nie należy do najłatwiejszych. Trzeba przecież liczyć się z zasadami bezpieczeństwa. W tym roku zdrowie to najpiękniejszy prezent, jaki możemy sobie nawzajem podarować - czy to przyjaciółkom, czy drugiej połówce. Może warto więc pomyśleć o wspólnym spacerze? Albo o wspólnym spotkaniu lub sesji filmowej na zoomie? Jedno jest pewne - warto postawić na kreatywne alternatywy.

Zobacz wideo: Pandemiczne walentynki

Zobacz też: 

Dzień zakochanych dla singla nie musi być nudny. Oto 10 pomysłów na samotne walentynki

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga zdradzają kulisy współpracy. "Od początku na nic się nie umawiamy"

Całowanie – naturalny sposób na lepsze samopoczucie. Osteopata: "Działa antystresowo, daje poczucie szczęścia i radości"


Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0