Styl Życia

"Dziewięciu nas było i każdy sobie w życiu poradził"- Tadeusz i Monika Michalik o życiu w sportowej rodzinie 

Tadeusz i Monika Michalik

Tomasz Urbanek / East News

Styl Życia

"Dziewięciu nas było i każdy sobie w życiu poradził"- Tadeusz i Monika Michalik o życiu w sportowej rodzinie 

Tadeusz i Monika Michalik

Tomasz Urbanek / East News

Tadeusz Michalik to polski zapaśnik z wieloma sukcesami na koncie. Wywalczył między innymi kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio. W studio "Dzień Dobry TVN" o swojej pasji opowiedział w towarzystwie siostry Moniki, która również jest zapaśniczką. 

Tadeusz Michalik: nadzieja zapasów

Tadeusz Michalik ma 29 lat i pochodzi z wsi Jasieniec koło Świebodzina. Wychowywał się w wieloletniej rodzinie, ma ośmioro rodzeństwa. Na pierwszy trening zabrał go starszy brat Paweł:

Brat mnie zabrał na treningi, miałem wtedy 10 lat [...] brat we mnie zaszczepił miłość do zapasów

- wspomina Tadeusz

Młodemu Tadzikowi bardzo mu to spodobało – mógł się wyszumieć, nauczył się dyscypliny i organizacji czasu. Zapasy trenuje już od 19 lat. Kiedy jest w domu trenuje 6 razy w tygodniu, 2 godziny dziennie:

Najtrudniej w zapasach jest wypracować dobry rzut – to ćwiczy się najczęściej. Trzeba być szybszym i sprytniejszym od przeciwnika. Czasem walka trwa 6 min i nikt nic nie zrobił bo przymierza się do rzutu drugim zawodnikiem.

Droga do sukcesu Tadeusza Michalika była naprawdę trudna. Dużo rodzeństwa, sytuacja materialna – w domu się nie przelewało. Obecnie mieszka w Koziegłowach obok PoznaniaDo Tokio pojedzie dzięki piątej lokacie uzyskanej na mistrzostwach świata w Kazachstanie.

Jego największym marzeniem sportowym jest zdobycie medalu na igrzyskach w Tokio oraz pokonanie swojej siostry Moniki w ilości zdobytych medali. 

Więcej:

Sportowa rodzina Michalików

Zapasy, poza Tadeuszem, trenuje jeszcze brat Paweł i siostra Monika, która jest multimedalistką Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Na igrzyskach w Rio wywalczyła brązowy medal. 

Jeśli chodzi o medale, to z siostrą nie mogę się równać, ona z samych Mistrzostw Europy ma ich jedenaście. Bardzo mnie to motywuje.

-  mówi Tadeusz

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy poniżej 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.Co sądzisz o tym artykule?
60
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0