Gwiazdy

Wojciech Modest Amaro wśród 100 najlepszych kucharzy na świecie

Fot. Justyna Rojek/ East News

Gwiazdy

Wojciech Modest Amaro wśród 100 najlepszych kucharzy na świecie

Fot. Justyna Rojek/ East News

W Barcelonie odbył się finał The Best Chef Awards 2019. Wojciech Modest Amaro zajął 90. miejsce w prestiżowym rankingu szefów kuchni. Amaro był jedynym Polakiem wśród finalistów konkursu. 

Finał The Best Chef Awards 2019 wyłonił tegorocznych najlepszych kucharzy świata. Zwycięzcy są nagradzani za swoje zdolności kulinarne oraz za predyspozycje do bycia dobrym szefem kuchni. Misją konkursu The Best Chef jest nagradzanie umiejętności szefów kuchni oraz inspirowanie młodych pokoleń miłośników sztuki kulinarnej. Dzięki zainteresowaniu, jakie budzi konkurs wśród najlepszych i aspirujących do grona wybitnych kucharzy świata, daje się wychwycić nowe talenty kulinarne. Również w finale tegorocznego konkursu pojawiły się debiuty, ale najważniejsze nagrody powędrowały do znanych szefów kuchni. 

Wojciech Modest Amaro wśród najlepszych szefów kuchni świata

Pierwsze miejsce w konkursie The Best Chef Top 100 Award zdobył Björn Frantzén ze sztokholmskiej restauracji Frantzén. Drugie miejsce zajął Joan Roca z restauracji El Celler de Can Roca w  Gironie. Joan Roca był zwycięzcą dwóch poprzednich edycji konkursu. Trzecie miejsce przypadło Davidowi Muñozowi z DiverXo w Madrycie. Wojciech Modest Amaro zajął 90. miejsce tegorocznej edycji The Best Chef Top 100 Award. 


W konkursie przyznawane są także nagrody w kilku kategoriach:

The Best Chef City Gourmet Award - nagrody dla najlepszych szefów kuchni oraz najlepszych restauracji z miasta – gospodarza gali wręczenia nagród. Tytuł ten zdobyli Mateu Casañas, Oriol Castro i Eduard Xatruch z restauracji Disfrutar w Barcelonie. 

The Best Chef Rising Star Award - nagroda ta przyznana jest za niezwykły talent i postępy w świecie gastronomii. W tym roku został wyróżniony Pía León z restauracji Kjolle z Limy w Peru. 

The Best Chef Fol-LOVERS Award - nagroda za uznanie zdobyte w mediach społecznościowych, przyznawana od 2018 . Tytuł zdobył Grégoire Berger z restauracji Ossiano z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

The Best Chef Pastry Award - nagroda dla najlepszego cukiernika. W tym rok 2019 roku został Jordi Roca z restauracji El Cellar de Can Roca z Girony w Hiszpanii. 

The Best Chef Food Art Award - nagroda przyznawana  za osiągnięcia artystyczne w kuchni. w tym roku została przyznana Danielowi Watkinsowi z restauracji St Leonards w Londynie.

The Best Chef New Entry Award - nagroda dla debiutantów. wyróżnienie przyznawane jest szefom kuchni, którzy zajęli najwyższe miejsce w ranking wśród nowych kandydatów. w tym roku byli to: Mateu Casañas, Oriol Castro i Eduard Xatruch z restauracji Disfrutar w Barcelonie.

The Best Chef Voted by Chefs Award - nagroda przyznawana szefom kuchni przez szefów kuchni. W tym roku otrzymał ją Grant Achatz z restauracji Alinea w Chicago.

The Best Chef Legend Award  - nagroda przyznawana tym szefom, którzy nie pracują już zawodowo, ale wciąż mają wpływ na świat gastronomii. W tym roku został wyróżniony Eckart Witzigmann.

>>> Zobacz: 


Zobacz film: Święta pełne wiary.  Źródło: Dzień Dobry TVN. 

>>> Może cię zainteresuje: 


Co sądzisz o tym artykule?
81
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0