Gorące tematy

Wizyta w salonie kosmetycznym w dobie pandemii. Na co muszą być przygotowani klienci?

"Wizyta u kosmetyczki w dobie pandemii", reporterka: Agata Zjawińska

Gorące tematy

Wizyta w salonie kosmetycznym w dobie pandemii. Na co muszą być przygotowani klienci?

"Wizyta u kosmetyczki w dobie pandemii", reporterka: Agata Zjawińska

W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki ponownie otwarto salony kosmetyczne. Udając się na wizytę musimy jednak pamiętać o przestrzeganiu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Na własnej skórze sprawdziła to nasza reporterka Agata Zjawińska.

Wizyta w salonie kosmetycznym – o czym trzeba pamiętać?

Od 18 maja możemy ponownie korzystać z usług salonów kosmetycznych. Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska udała się do jednego z gabinetów w Gdańsku, by na własnej skórze sprawdzić, jak przebiega teraz wizyta. 

Klientka musi przyjść dokładnie na godzinę, na którą została umówiona – nie działają bowiem poczekalnie.

Są wyłączone z użytku. Jeślibyś przyszła wcześniej, musiałabyś poczekać przed salonem, w deszczu, więc to nie jest super. Niestety kawy i herbaty również nie mogę ci zaproponować

- wyjaśniła kosmetyczka.

Po przekroczeniu progu salonu klientka zostanie poproszona o zdezynfekowanie dłoni, dopiero wtedy będzie mogła zasiąść do przygotowanego dla niej stanowiska. Kosmetyczka również oczyszcza dłonie odpowiednim płynem, zakłada rękawiczki jednorazowe i przystępuje do działania. Najpierw jednak ponownie dezynfekuje ręce klientki.

Salony kosmetyczne w dobie pandemii

W salonie kosmetycznym, który odwiedziła Agata Zjawińska, otwarte jest jedno stanowisko pracy i obowiązuje system zmianowy. Chodzi o to, by ograniczyć kontakty z innymi osobami i zachować względy bezpieczeństwa. Dzięki temu klientka może czuć się komfortowo podczas wizyty. Standardem jeszcze sprzed pandemii jest stosowanie wysterylizowanych narzędzi do pielęgnacji  paznokci. Ważne: zarówno osoba przychodząca do salonu, jak i pracująca w nim, muszą być cały czas w maseczkach ochronnych.

Takie mamy wytyczne, takie są zalecenia. Trzeba je mieć

- wytłumaczyła nasza rozmówczyni. 

Przyznała, że jej klientki cały czas mają wiele wątpliwości i dopytują o różne szczegóły dotyczące wizyty. Cieszą się jednak, że mogą w końcu wyjść z domu.

Kosmetyczka zapewniła przy okazji, że ceny usług w salonie, w którym pracuje, nie poszybowały teraz gwałtownie. Zakład już wcześniej miał odpowiednio duży zapas środków dezynfekcyjnych czy rękawiczek jednorazowych.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
58
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0